Ostrowiec pokazał siłę na mistrzostwach Polski w fitness

Dorota Kułaga
Ola Kępa zdobyła złoty medal w fitness gimnastycznym.
Ola Kępa zdobyła złoty medal w fitness gimnastycznym. Trzecie Oko
W Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski w Fitness, w których rywalizowali zawodnicy z 28 klubów.

Ostrowiecki Klub Sportowy Black & White wystawił na tę imprezę liczną drużynę – 42 zawodników, którzy wywalczyli drużynowe wicemistrzostwo Polski. W sumie indywidualnie zdobyli 6 złotych medali, 6 srebrnych i brązowy.

Najbardziej cieszy występ najmłodszych, którzy musieli zmierzyć się z seniorami. 14-letni Dominik Jewiak w kategorii fitness gimnastyczny uplasował się na czwartym miejscu, na co dzień uczy się w Publicznym Gimnazjum numer 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był to pierwszy start Dominika w Mistrzostwach Polski Seniorów, a mógł wystartować, ponieważ w tym roku obniżono wiek startujących w kategorii fitness gimnastyczny do 14 lat. Konkurencja była bardzo mocna. Startował między innymi Bartłomiej Byjoś - zwycięzca pierwszej edycji Mam Talent, zresztą wygrał te zawody. Dla Dominika walka z seniorami to było ogromne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Najbliższy start Dominka to Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci, które w czerwcu odbędą się w Serbii.

W kategorii fitness gimnastyczne kobiet całe podium należało do zawodniczek Bla-ck&White Wszystkie w Mistrzostwach Polski Seniorek wystąpiły po raz pierwszy. Zwyciężyła Aleksandra Kępa, drugie miejsce zajęła Marta Sawiniec, a trzecie Natalia Werzbińska.

Start tych zawodników możliwy był dzięki dotacji Gminy Ostrowiec na 2016 rok, z której opłacono opłaty startowe i nocleg.

Z dobrej strony na tych zawodach pokazały się również inne zawodniczki ostro-wieckiego klubu. W kategorii bikini fitness zwyciężyła Magdalena Omarska , drugie były Małgorzata Flis, Paula Lewczuk i Katarzyna Maliszewska w swoich kategoriach wzrostowych. W kategorii męska sylwetka pierwsze miejsce zajął Tobiasz Rusek, drugie Rałał Strzelec, Konrad Jachimowicz, Konrad Gnoza, Grzegorz Mizera, a trzecie miejsce wywalczył Karol Kyrc.