Ostrowieccy kulturyści w Kielcach zdobyli 7 medali!

Dorota KUŁAGA [email protected]
Dawid Łukasik
Bardzo dobry występ naszych zawodników na mistrzostwach Polski w fitness i kulturystyce. Black & White Ostrowiec drugi w klasyfikacji klubowej

Świetnie spisali się zawodnicy ostrowieckiego klubu Black & White na XXXVIII Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness, które w sobotę i niedzielę odbyły się w Targach Kielce. W mocnej stawce rywali zdobyli siedem medali, zajęli też drugie miejsce w punktacji klubowej.

Mistrzostwa, którym patronowało "Echo Dnia", były dobrze zorganizowane, frekwencja również dopisała. Rywalizowało w nich blisko 300 zawodniczek i zawodników z całego kraju. W Kielcach zawodnicy walczyli nie tylko o medale mistrzostw Polski. Impreza ta była również kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata w kulturystyce i fitness.

REŻIM W OSTATNICH DNIACH

Mocną reprezentacje na tych zawodach miały kluby z województwa świętokrzyskiego. 31 osób wystawił Black & White Ostrowiec Świętokrzyski, 9 Wiking Starachowice, 3 Bodymaniak Busko-Zdrój i 1 Tęcza Społem Kielce.

- Wysiłek jest ogromny. Jesteśmy w tym dniu mocno odwodnieni. W dniu zawodów jem dietetyczne posiłki, a dzień wcześniej odstawiam wodę. Trzeba się przemęczyć. Do tej imprezy przygotowywałem się 13 tygodni, ale ostatni etap był najtrudniejszy. Był ostry reżim - mówił Jacek Momot z klubu Black & White, który rywalizował w kulturystyce ekstremalnej. Nie wszedł jednak do finału.

DRUGI KLUB W POLSCE

Jego klubowa koleżanka Kaja Wojciechowska w mistrzostwach kraju rywalizowała w fitness bikini seniorek, a w eliminacjach do mistrzostw Europy juniorek w fitness sylwetkowym. - Jestem zadowolona z występu, tym bardziej, że dopiero rok trenuję, a startowały dziewczyny z dużo większym stażem - powiedziała Kaja Wojciechowska, która indywidualnie wywalczyła czwarte miejsce.

Z ostrowieckich zawodników medale zdobyli: Paula Banot - złoty w bikini fitness powyżej 169 centymetrów, Małgorzata Mączyńska - srebrny w tej kategorii. W grupie do 169 centymetrów pierwsza była Żaneta Szlęzak, druga Marta Ceglarska. W fitness gimnastycznym zwyciężyła Żaneta Balsewicz, ponadto w parach drugą pozycję wywalczyli Jakub Szczerba i Kaja Wojciechowska. Trzecie miejsce w męskiej sylwetce zajął Tobiasz Rusek. - Jestem zadowolony z występu naszych zawodników. Mamy siedem medali i drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, za Olimpem Zabrze - mówił Grzegorz Kępa, trener Black & White.