Ostrowieccy szachiści królowali w Starachowicach

Dorota Kułaga [email protected]
Medaliści w kategorii do 12 lat. Pierwszy z lewej Alan Nowocień z Hetmana, który zajął 3 miejsce. archiwum prywatne
Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego i Nietuliska Dużego bardzo dobrze wypadli w mistrzostwach województwa juniorów, które rozegrane zostały w Starachowicach
Sandra Pacierz (pierwsza z lewej z pucharem) z Debiutu Ostrowiec wygrała kategorię do 8 lat.

Dobrze spisali się szachiści dwóch ostrowieckich klubów na Mistrzostwach Województwa Juniorów w szachach, które odbyły się w Starachowicach. Były to też kwalifikacje do półfinałów mistrzostw Polski. Tej ciekawej imprezie patronowało "Echo Dnia".

Zawodnicy walczyli o medale i o kwalifikacje na półfinałowe zawody mistrzostw Polski. Jednym z patronów medialnych tej imprezy było "Echo Dnia". Do walki o medale w pięciu kategoriach wiekowych przystąpiło 80 młodych adeptów "królewskiej gry". Reprezentowali oni kluby z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Miedzianej Góry i Nietuliska Dużego. Turniej w Starachowicach rozgrywany był, w zależności od grup, systemem 7-9 rund - tempo 30 minut + 30 sekund na posunięcie.

W klasyfikacji medalowej wygrał Hetman Ostrowiec Świętokrzyski 3 złote medale, 1 srebrny i 4 brązowe, przed Debiutem Ostrowiec 3-1-0, Victorią Kielce 2-1-1, LUKKS Miedziana Góra 1-4-2 i Gambitem Starachowice 1-2-1.

Wyniki naszych szachistów: grupa dziewcząt: do 8 lat: 1. Sandra Papierz (Debiut) - awans; do 10 lat: 3. Oliwia Plaskota (Hetman ) - awans; do 12 lat: 1. Martyna Tuźnik (Nietulisko) - awans, 2. Gabriela Krajewska (Nietulisko) - awans; do 14 lat: 2. Zuzanna Rokoszna (Debiut) - awans; grupa chłopców: do 7 lat: 1. Jan Rasiński (Debiut) - awans; do 8 lat; do 10 lat: 1. Jan Choina (Hetman ) - awans; do 12 lat: 1. Tomasz Szczepanowski (Debiut) - awans, 3.Alan Nowocień (Hetman) - awans; do 14 lat: 3. Piotr Kurosad (Hetman) - awans; do 16 lat: 1. Michał Choina (Hetman) - awans, 2. Krzysztof Cieślik (Hetman) - awans, 3. Jakub Grudniewski (Hetman) - awans; do 18 lat: 1. Adam Choina (Hetman).

Oprócz zawodników, którzy wywalczyli awans za miejsca (podajemy to przy wynikach), kwalifikację na półfinały mistrzostw Polski w kategorii juniorów otrzymali również: Sara Wichura z Debiutu Ostrowiec, Joanna Szewczyk z Hetmana, Igor Dwojak i Patryk Bombiński z Nietuliska Dużego.

Zawodnicy z powiatu ostrowieckiego pokazali się w tych zawodach z bardzo dobrej strony i potwierdzili, że są dominującą siłą w województwie świętokrzyskim.