Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrowiecka Karta Komunikacyjna od 1 stycznia w naszym mieście. Będzie służyła mieszkańcom i pasażerom komunikacji miejskiej

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W czwartek, 29 grudnia Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zaprezentował Ostrowiecką Kartę Komunikacyjną. Na zdjęciu prezydent Jarosław Górczyński i Katarzyna Piętos dyrektor finansowy Miejskiego Zakładu Komunikacji
W czwartek, 29 grudnia Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zaprezentował Ostrowiecką Kartę Komunikacyjną. Na zdjęciu prezydent Jarosław Górczyński i Katarzyna Piętos dyrektor finansowy Miejskiego Zakładu Komunikacji Sandra Krakowiak
W czwartek, 29 grudnia Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zaprezentował Ostrowiecką Kartę Komunikacyjną. To kolejne, po autobusach hybrydowych, nowoczesne rozwiązanie w mieście.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego - podkreślał prezydent Jarosław Górczyński, mówiąc o Ostrowieckiej Karcie Komunikacyjnej podczas czwartkowej konferencji w Ostrowieckim Browarze Kultury.

- Za chwilę będzie ona pełniła rolę takiej karty mieszkańca, o wdzięcznej nazwie „ostra karta”, będzie służyła mieszkańcom w wielu miejscach

– mówi prezydent.

Kartę, mieszkańcy będą mogli wyrabiać w punktach informacyjnych, między innymi w Ostrowieckim Browarze Kultury oraz Miejskim Zakładzie Komunikacji. Karta będzie spersonalizowana i, jak zapowiada Jarosław Górczyński, będzie posiadała same zalety.

- To jest karta spersonalizowana, ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, będą się nią mogli posługiwać nasi mieszkańcy w wielu miejscach. Przede wszystkim będą to są autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Na podstawie tej karty będzie przysługiwała zniżka – tłumaczy prezydent.

Jarosław Górczyński zaznacza, że karta zastąpi zwykły bilet, a dodatkowo będzie pełniła ważną rolę także w innych instytucjach w mieście.
- Dla każdego mieszkańca, który będzie posiadał taką kartę komunikacyjną, później na tym nadruku pojawi się "ostra karta". Wchodząc do autobusu będziemy mogli zapłacić za bilet. Chcemy też zaproponować mieszkańcom ulgi na usługi świadczone przez między innymi Miejskie Centrum Kultury, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji – zaznacza prezydent.
Jeśli radni przegłosują ten projekt uchwały to w połowie stycznia tzw. ostra karta zacznie funkcjonować w mieście. Prezydent powiedział, że przez okres około dwóch miesięcy, równolegle z kartą elektroniczną będą funkcjonowały zwykłe bilety.
- Od 1 marca chcielibyśmy przejść już jednak na tę kartę elektroniczną.

Ciekawostką jest to, że będzie można ją doładować, na przykład ze swojego własnego konta bankowego lub w punkcie informacyjnym, gdzie będzie można zakupić doładowanie.
Prezydent zwrócił się także do firm, by w ramach współpracy z miastem dołączyły się do ostrej karty.
- Na przykład, firma wulkanizacyjna może podpisać z nami umowę o współpracy i dać rabat, że każdy mieszkaniec Ostrowca z tą kartą, który przyjedzie wymienić opony dostanie rabat w wysokości 10 procent. Jeżeli ten wulkanizator taką usługę wykona z rabatem i na przykład dany mieszkaniec wymieni dwa razy opony to za tą usługę nabiją mu się dodatkowe punkty za wspieranie lokalnej przedsiębiorczości. Każdy kto uzbiera tych punktów określoną ilość będzie mógł pójść na przykład na basen i punkty będą się zamieniać na wejściówki – dodaje Jarosław Górczyński.

Katarzyna Piętos dyrektor finansowy Miejskiego Zakładu Komunikacji dodała, że punkty personalizacji będą czynne również w godzinach popołudniowych, tak by każdy mógł sobie taką kartę wyrobić.
- Dziecko powyżej 13 lat samodzielnie będzie mogło kartę wyrobić, na podstawie na przykład legitymacji szkolnej. W porozumieniu z dyrektorami szkół zorganizujemy punkt mobilny. Podobnie sytuacja wygląda w gminach, które podpisały z miastem umowy na transport, czyli gmina Kunów, Ćmielów i Bodzechów. Do tych gmin również skierujemy punkty w wyznaczonych terminach – mówi dyrektor.

By otrzymać Ostrowiecką Kartę Komunikacyjną wystarczy dokument tożsamości, na którym jest zdjęcie
- Przy pomocy naszego pracownika, wypełnia elektroniczny formularz. Podaje tam podstawowe dane, zdjęcie, imię i nazwisko, adres oraz PESEL. Jeżeli ktoś będzie chciał korzystać z ulgi, ponieważ jest w jednej z grup uprawnionych do takich ulg innych niż ta ulga samorządowa, mam na myśli osoby niepełnosprawne czy honorowych dawców krwi, wtedy będzie potrzebny również dokument, który poświadcza tę ulgę. Nie będzie natomiast wymogu wożenia ze sobą tego dokumentu tak jak do tej pory. Wszystko będzie zapisane na tej karcie. Przy kontroli nie będzie trzeba okazywać dodatkowych dokumentów. To ma uprościć nam życie – podkreśla Katarzyna Piętos.

Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił, że od połowy stycznia ruszy także aplikacja mobilna na telefon.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie