Ostrowiecka „Szansa” przywiozła z Buska Zdroju wiele medali

SLA
Zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych „Szansa” z Ostrowca Świętokrzyskiego, wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych w Busku Zdroju. Przywieźli dziewięć medali - trzy złote, cztery srebrne i dwa brązowe).

(Źródło: Nto.pl)

Na ostatnie zawody w ramach Olimpiad Specjalnych przed wakacjami, tym razem w biegach przełajowych, trenerzy zabrali aż pięciu zawodników: Marcina Dunala, Dominikę Grześkiewicz, Pawła Kwietnia, Pawła Menduckiego i Milenę Szwagierczak.

- Zawody odbywały się na bardzo trudnym, nierównym terenie Parku Zdrojowego Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjnego, gdzie organizatorzy wytyczyli pętlę o długości 400 metrów - mówi Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych „Szansa”. - Postanowiliśmy każdemu zawodnikowi dać możliwość spróbowania swoich sił na różnych dystansach, bo znamy ich możliwości.

Na dystansie 1600 metrów wystartowało tylko trzech zawodników, wśród nich bezkonkurencyjny był Marcin Dunal. Milena Szwagierczak, po bardzo dobrze rozegranym taktycznie biegu na 800 metrów także zdobyła złoty medal, natomiast Paweł Menducki uplasował się w swojej grupie na drugim miejscu. Paweł Kwiecień i Dominika Grześkiewicz zajęli trzecie miejsca w swoich grupach sprawnościowych.
W biegu na dystansie 400 metrów Paweł Kwiecień walczył także z kontuzją, ale ukończył bieg na piątym miejscu. Srebrne medale zdobyli Paweł Menducki, Marcin Dunal oraz Milena Szwagierczak. Najlepsza z ostrowieckiego klubu na tym dystansie okazała się Dominiak Grześkiewicz, która brawurowo zdobyła złoty medal.