Ostrowiecki Black & White znów na medal - udane starty na koniec sezonu

Rafał SOBOŃ
Joanna Maksymiuk - Uniwersytecka Mistrzyni Polski.
Joanna Maksymiuk - Uniwersytecka Mistrzyni Polski. archiwum prywatne
W sobotę zawodnicy Black & White Ostrowiec wystartowali w dwóch ostatnich imprezach sezonu wiosennego. W Krakowie zostały przeprowadzone Uniwersyteckie Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Bikini Fitness natomiast w Kunicach koło Legnicy odbyły się XVI Zawody Kulturystyczne Herkules 2013. Reprezentanci ostrowickiego klubu zdobywali najwyższe laury w obu imprezach.

W Krakowie w kategorii bikini fitness powyżej 163cm wzrostu zaprezentowała się obecna wicemistrzyni Polski seniorek Joanna Maksymiuk, która zaprezentowała chyba najlepszą w dotychczasowych występach formę startową. Jednogłośnie wygrała swoją kategorię wzrostową zostając tym samym Uniwersytecką Mistrzynią Polski na rok 2013. To był już szósty start Asi w tym sezonie na zawodach rangi ogólnopolskiej. W kategorii kulturystyka do 85 kilogramów wystartował piąty junior ostatnich Mistrzostw Europy, reprezentant Kamil Kluszczyński. Podobnie jak klubowa koleżanka, również Kamil w oczach sędziów nie miał sobie równicy i został zwycięzcą swojej kategorii wagowej do 85kg, uzyskując tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Polski.

TRENER I ZAWODNICZKA W NOWYCH ROLACH

W Krakowie po raz pierwszy w panelu sędziowskim zasiedli sędziowie z Ostrowca Świętokrzyskiego: Grzegorz Kępa i Justyna Jedlikowska. - Nasz debiut uważamy za udany, gdyż w 100 procentach wytypowaliśmy kolejność. Z pewnością zaprocentuje w naszej pracy sędziowskiej wieloletnie doświadczenie zdobywane na zawodach rangi międzynarodowej. Poza tym jako trener i zawodniczka staramy się stanąć w "skórze" każdego zawodnika i jak najsprawiedliwiej ocenić ich przygotowanie do zawodów. Na pewno jest to kolejne doświadczenie które zaprocentuje również w naszej pracy treningowej - skomentowali jednogłośnie Grzegorz Kępa i Justyna Jedlikowska.

UDANY REWANŻ MOMOTA

W Kunicach wystartowało dwóch reprezentantów Black & White - Jacek Momot w kulturystyce do 80 kilogramów oraz Marcin Denisiuk w kategorii ponad 90 kilogramów. Bardzo miłą niespodziankę na zakończenie sezonu sprawił Jacek Momot, który zdecydowanie wygrał z wyżej do tej pory notowanymi zawodnikami, a z którymi przegrał na Mistrzostwach Śląska czy podczas zawodów w Słupsku. Tym razem stanął na najwyższym stopniu. W najcięższej kategorii Marcinowi Denisiukowi przyszło zmierzyć się z tegorocznymi tuzami kulturystyki. Mimo niesamowitej walki i bardzo dobrze przygotowanej formy Marcin tym razem musiał zadowolić się znienawidzonym przez sportowców miejscem tuż za podium, jednak w gronie aktualnych czy byłych medalistów Mistrzostw Europy i Świata - dającym ogromny prestiż.