Oto Dzieciaki.pl - Przedszkole Roku 2019 w województwie...

  Oto Dzieciaki.pl - Przedszkole Roku 2019 w województwie świętokrzyskim. Bezpieczeństwo, radość i... spokojne głowy rodziców [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przytulają, kształcą i dostosowują się do potrzeb rodziców. Kieleckie przedszkole Dzieciaki.pl otrzymało tytuł Przedszkola Roku 2019 w województwie świętokrzyskim. Wygrana przyniosła nie tylko radość, ale i nagrody, z których korzystają dzieci na placu zabaw i w salach.
  Wesoło naśladujące lwa Tuptusie wraz z dyrektor i współwłaścicielką przedszkola Dzieciaki.pl Agnieszką Nowak - Maliszewską (z prawej), oraz współwłaścicielem
  1/7
  przejdź do galerii

  Wesoło naśladujące lwa Tuptusie wraz z dyrektor i współwłaścicielką przedszkola Dzieciaki.pl Agnieszką Nowak - Maliszewską (z prawej), oraz współwłaścicielem Karolem Golonką z Kabaretu Skeczów Męczących oraz wychowawcą grupy Gabrielą Szubską. ©Dawid Łukasik

  Przedszkole na medal to akcja Echa Dnia, której bohaterami były najmłodsze dzieci, ich opiekunowie i wychowawcy, a także placówki, w których dobrze się czują i radośnie spędzają czas. Laureatem pierwszego miejsca wśród przedszkoli w całym województwie świętokrzyskim zostało Dzieciaki.pl, mieszczące się na osiedlu Na Stoku w Kielcach.

  Placówka ujmuje nowoczesnością, porządkiem i atmosferą. Zajrzeliśmy tu w porze obiadowej, zapach domowego posiłku sugerował, że dzieci będą pochłonięte smakowaniem. - Nasze dzieci jedzą bardzo smacznie, posiłki są zdrowe i bardzo urozmaicone. Co ważne, dostosowujemy je do wymagań diet podopiecznych, zatem dzieci uczulone na gluten, laktozę, mąki kukurydziane czy ryżowe, z celiakią mogą u nas bezpiecznie wszystko jeść - opowiada Agnieszka Nowak-Maliszewska, współwłaścicielka i dyrektor przedszkola. Drugim współwłaścicielem jest Karol Golonka, członek znanego Kabaretu Skeczów Męczących.

  Kadra z sercem dla dzieci

  Bezpieczeństwo to naczelne hasło pracy w placówce.
  - Mamy 75 dzieci pod opieką, w trzech różnych grupach wiekowych. Spędzają u nas znaczną część dnia, nasze przedszkole pracuje od 6.30 do 18. To godziny dostosowane do potrzeb rodziców. Więc kluczowe jest dla nas, by czuły się tu dobrze, a swoich wychowawców i opiekunów traktowały jak członków rodziny - mówi pani dyrektor. - Dlatego inwestujemy w kadrę.

  W przedszkolu na etacie jest zatrudnionych 14 osób, w tym wychowawcy każdej z grup, nauczyciele wspomagający - oligofrenopedagodzy, pedagodzy zajmujący się dziećmi niepełnosprawnymi, specjaliści fizjoterapii, logopeda i psycholog. - Bardzo jest ważne, by tak logopeda, jak i psycholog obserwowali dzieci co dzień i je znali. Wówczas jest możliwa pełna współpraca z dziećmi i odpowiednie stymulowanie rozwoju - wyjaśnia dyrektor. Wykształcenie to podstawa, ale bardzo ważne jest podejście do dzieci, sympatia i umiejętność trafiania do nich. Tu wychowawczynie i opiekunowie są ciociami, do których mogą się przytulić.

  Największą więź z nauczycielem łatwo zauważyć w najmłodszej grupie - Tuptusi. Już po przekroczeniu progu sali widać, że dzieci swojej pani Gabrieli ufają. Gdy tylko zobaczyły nieznajome twarze, podbiegły do wychowawcy. Zapewnione, że wszystko jest dobrze, chętnie opowiedziały o tym, jak to malowały lwy.
  Domek, jedna z nagród w konkursie Przedszkole na medal, służy do zabawy wszystkim dzieciom.
  Domek, jedna z nagród w konkursie Przedszkole na medal, służy do zabawy wszystkim dzieciom. Dawid Łukasik

  Średnia grupa Bystrzaków radośnie bawiła się na placu zabaw, oczywiście w cieniu. Zaś najstarsi - Geniusze, szykowali się do przedstawienia na zakończenie roku szkolnego. W skupieniu ćwiczyli poloneza. Dzieci od września pójdą do pierwszej klasy.
  Są znakomicie przygotowane do szkoły. W przedszkolu miały bardzo dużo zajęć.

  ZOBACZ TAKŻE: Robot do programowania od MAC Edukacji już cieszy w przedszkolu Dzieciaki.pl

  Taniec, piłka, karate

  - Jest ważne, by dzieci się uczyły. Materiał, który został zalecony, cały wykonujemy. Jednak dbamy o to, by nauka była ciekawa, urozmaicona, jeśli można, odbywała się poprzez zabawę. Staramy się zapewnić jak najwięcej interesujących zajęć, choć też dbamy o to, by mogły same się bawić. Zabawa jest w tym wieku kluczowa - wyjaśnia Agnieszka Nowak-Maliszewska. Oprócz zajęć realizowanych w ramach programu nauki, dzieci mają zajęcia taneczne prowadzone przez tancerzy z Kieleckiego Teatru Tańca, piłkarskie z trenerami DAP Kielce, zumbę kids, teatralne i muzyczne z ekipą artystyczną AS-Art Smile, karate z sensei Piotrem Kęćko z Kieleckiego Klubu Sportowego Karate, dogoterapię z działaczami Fundacji DOGadanka.

  - Dzieci angażują się w zajęcia, są pełne energii, lubią się uczyć. Najstarsza grupa Geniuszy efekty nauki tańca zaprezentuje na scenie Kieleckiego Centrum Kultury, wszyscy rodzice otrzymali zaproszenia. Z kolei na zakończenie roku dadzą pokaz karate - zaznacza pani Agnieszka.

  Enej, Norbi i „Mariolka”

  Ażeby jeszcze bardziej urozmaicić przedszkolne dni, dzieci mają różne warsztaty, chodzą do teatru i teatrzyki przyjeżdżają do nich, jeżdżą na wycieczki. - Były zachwycone, gdy odwiedziła je surykatka. Podobnie było z jaszczurką, agamą brodatą. To były wyjątkowe doświadczenia. Bardzo im się podobał udział w warsztatach mydlarskich, plastycznych, muzycznych - przypomina pani dyrektor.

  - Zapraszam do naszego przedszkola różne znane osoby, co jest dla dzieci fajnym przeżyciem. Wcześniej ustalamy co dla dzieci mogą zrobić, jak z nimi rozmawiać, zwłaszcza z jakim podejściem zwrócić się do dzieci niepełnosprawnych - zaznacza Karol Golonka. Jak wspomina, kolędy znakomicie zaśpiewał dla dzieci zespół Enej, z pączkami na tłusty czwartek przybył Norbi. - Niedawno gościł u nas Igor Kwiatkowski, artysta kabaretowy kreujący postać Mariolki. Igor zajmuje się także dubbingiem, czyli podkłada głos w filmach, udało się więc zrobić ciekawy pokaz, ku radości dzieci - opowiada.

  Przytulają, kształcą i dostosowują się do potrzeb rodziców. Kieleckie przedszkole Dzieciaki.pl otrzymało tytuł Przedszkola Roku 2019 w województwie świętokrzyskim. Wygrana przyniosła nie tylko radość, ale i nagrody, z których korzystają dzieci na placu zabaw i w salach.

  W planach przedszkola są kolejne wizyty znanych osób ze świata showbiznesu. - Ale nie tylko. Dbamy o utrzymanie wysokiej jakości usług, stale się szkolimy, kształcimy zwłaszcza pod kątem opieki nad dziećmi z niepełno-sprawnościami. Z myślą o nich chcielibyśmy też zakupić kolejne urządzenia do sali rehabilitacyjnej - mówi Agnieszka Nowak-Maliszewska.

  ZOBACZ TAKŻE: Robot do programowania od MAC Edukacji już cieszy w przedszkolu Dzieciaki.pl

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  To najpopularniejsze pułapki języka polskiego
  Czy matura z języka polskiego jest trudna?

  10 gadżetów dla modnego przedszkolaka


  Ile pamiętasz z podstawówki? Quiz


  Gdzie studiować, żeby zarabiać?  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów

  Bale gimnazjalistów i ośmoklasistów