Oto laureaci konkursów przedmiotowych 2021 w szkołach podstawowych w powiecie kieleckim. Są najlepsi w regionie świętokrzyskim [LISTA]

Paulina Baran
Paulina Baran
Szczególne gratulacje składamy Pawłowi Jagielle ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach (na zdjęciu po lewej) oraz Bartoszowi Krzemińskiemu ze Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, którzy zdobyli ten prestiżowy tytuł aż z dwóch konkursów.
Znamy większość laureatów konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Uczniowie z powiatu kieleckiego zdobyli 20 tytułów laureata, najwięcej - bo aż 6 - z konkursu z matematyki. Wielkie brawa należą się wszystkim laureatom, ale szczególne gratulacje składamy Alanowi Bogdanowi ze Szkoły Podstawowej imienia Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii, gmina Masłów, Weronice Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Bielinach, Pawłowi Jagielle ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach oraz Bartoszowi Krzemińskiemu ze Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, którzy zdobyli ten prestiżowy tytuł aż z dwóch konkursów.

Konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych mają bardzo dużą rangę. Pokazują bowiem jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi, to dlatego wynik tych konkursów jest czasem ważniejszy od rezultatu uzyskanego na egzaminie na koniec szkoły podstawowej. Tytuł laureata konkursu przedmiotowego zwalnia uczniów z pisania z tej części egzaminu, z której dany uczeń zdobył laur i często otwiera drogę do najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Żeby go zdobyć trzeba jednak przejść aż trzy etapy - rozpoczynając od pierwszego szkolnego, a kończąc na trzecim - wojewódzkim, do którego trafiają tylko najlepsi uczniowie.

Jacy są nasi "podwójni laureaci"?
Paweł Jagiełło zdradził nam, że do konkursów przygotowywał się około dwóch miesięcy, przede wszystkim rozwiązywał zadania i pracował ze swoimi nauczycielami przez internet. Uczeń Szkoły Podstawowej imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach na razie zastanawia się nad wyborem liceum, wybiera pomiędzy I Liceum imienia Stefana Żeromskiego, II liceum imienia Jana Śniadeckiego oraz VI Liceum imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Bartosz Krzemiński ze Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku także przyznał, że nie poświęcił na naukę do konkursów szczególnie dużo czasu. - Raczej staram się na bieżąco być przygotowanym do lekcji i nie mieć zaległości. Przed konkursami skupiłem się na powtórzeniu zagadnień uwzględnionych w regulaminach, doczytaniu pewnych informacji, przeanalizowaniu przykładowych testów konkursowych -zdradził Bartosz. Uczeń szkoły w Oblęgorku o swoim sukcesie mówi bardzo skromnie. - Wydaje mi się, że nie robię nic specjalnego. Myślę, że wynika to raczej z moich zainteresowań i predyspozycji. Nauka języka angielskiego tak naprawdę nigdy nie sprawiała mi większych problemów, zwykle szybko zapamiętywałem nowe słownictwo czy zasady gramatyczne. Jeśli chodzi natomiast o informatykę, to przyznam, że od jakiegoś czasu interesuję się programowaniem i sporo czasu spędzam przy komputerze. Brałem nawet niedawno udział w międzynarodowym konkursie, w którym trzeba było stworzyć grę komputerową. Musiałem się wówczas wykazać i umiejętnością programowania i dobrą znajomością języka angielskiego, ponieważ współpracowałem z rówieśnikami z różnych państw. Po prostu to jest to, co mnie naprawdę interesuje i z czym wiążę swoją przyszłość - zdradza Bartosz i dziękuje za cenne wskazówki, pomoc w przygotowaniach do konkursów, poświęcony specjalnie dla niego prywatny czas nauczycielom: paniom Joannie Ciołak i Justynie Pater, które uczyły go informatyki oraz panu Błażejowi Bujale od języka angielskiego. - Myślę, że ich wsparcie bardzo mi pomogło. Przede wszystkim jednak chciałbym podziękować moim rodzicom, którzy zawsze we mnie wierzą i stale mobilizują mnie do pracy. Szczególnie mama musiała się wykazać ogromną cierpliwością, bo czasami naprawdę nie bardzo mi się chciało uczyć, ale jej konsekwencja przyniosła efekty, z czego obydwoje bardzo się cieszymy - uśmiecha się nasz laureat.

W tym roku przeprowadzono konkursy z 12 przedmiotów. Mamy już wyniki z 10, za kilka dni powinny pojawić się także wyniki konkursu z języka niemieckiego i francuskiego.

Oto laureaci z powiatu kieleckiego

Konkurs z języka angielskiego:
Tomasz Tokarzewski - Szkoła Podstawowa imienia księdza Piotra Ściegiennego w Bilczy, gmina Morawica, nauczyciel Aleksandra Machulska
Bartosz Krzemiński - Szkoła Podstawowa imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, nauczyciel Błażej Bujała

Konkurs z chemii
Eliza Lesiak - Szkoła Podstawowa w Ociesękach, gmina Raków (1 miejsce), nauczyciel Beata Zawierucha.
Alan Bogdan - Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii, gmina Masłów, nauczyciel Joanna Broniek
Kinga Wróbel - Szkoła Podstawowa w Ociesękach, gmina Raków, nauczyciel Beata Zawierucha
Zuzanna Pięta - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Łopusznie, nauczyciel Anna Serafin
Kacper Szmalec - Zespół Szkół we Wzdole Rządowym, Szkoła Podstawowa imienia Oddziału Armii Krajowej "Wybranieccy", gmina Bodzentyn, nauczyciel Justyna Sikora.

Konkurs z fizyki

Paweł Łysak, Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach, nauczyciel Emilia Kwiecień
Jan Wamej -Szkoła Podstawowa imienia Orląt Lwowskich w Nowinach, nauczyciel Dorota Młynarska.
Krzysztof Adamczyk - Szkoła Podstawowa imienia Orląt Lwowskich w Nowinach, nauczyciel Dorota Młynarska.
Paweł Jagiełło - Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach, nauczyciel Jakub Janisz.

Konkurs z geografii
Jakub Jaszczyk - Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Cedzynie, nauczyciel Joanna Cedro.
Weronika Kowalczyk - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Bielinach, nauczyciel Jan Sala.
Konrad Mochocki - Szkoła Podstawowa imienia Janusza Korczaka w Górnie, nauczyciel Dariusz Kwiecień.

Konkurs z historii

Julia Choda - Szkoła Podstawowa w Lechowie, gmina Bieliny, nauczyciel Ewa Góźdź
Wiktor Sypniewski - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Łopusznie, nauczyciel Marek Zimny
David Karliński - Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Gnieździskach, nauczyciel Aneta Bienias

Konkurs z informatyki

Bartosz Krzemiński - Szkoła Podstawowa imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, nauczyciel Joanna Ciołak
Mikołaj Kosela - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rakowie, nauczyciel Agnieszka Gruszka.
Paweł Jagiełło -Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach, nauczyciel Jakub Janisz
Patryk Nowak - Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach, nauczyciel Jakub Janisz

Konkurs z matematyki

Mateusz Miernik - Szkoła Podstawowa numer 2 imienia Stanisława Staszica w Zagnańsku (pierwsze miejsce), nauczyciel Anna Wodecka.
Alan Bogdan - Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii, gmina Masłów, nauczyciel Dariusz Borowiec
Konrad Niebudek - Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Masłowie, nauczyciel Ilona Niebudek.
Jakub Klimczak - Szkoła Podstawowa imienia Kornela Makuszyńskiego w Morawicy, nauczyciel Aneta Rozpara
Szymon Kołbus - Szkoła Podstawowa imienia Kornela Makuszyńskiego w Morawicy, nauczyciel Ewa Bożek - Raćkos
Wiktoria Łygońska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Sierakowie, gmina Daleszyce, nauczyciel Magdalena Konwerska

Konkurs z języka polskiego
Julia Kasperek - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Masłowie, nauczyciel Kinga Chwastek
Blanka Wydrych - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Tumlinie, gmina Zagnańsk, nauczyciel Marta Wesołowska.
Weronika Kowalczyk - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Bielinach, nauczyciel Maria Kałuża

Żaden z uczniów z powiatu kieleckiego nie został laureatem konkursu z biologii.

Koronawirus groźny tylko w pomieszczeniach

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie