Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto laureaci konkursów przedmiotowych 2021 w szkołach podstawowych w powiecie kieleckim. Są najlepsi w regionie świętokrzyskim [LISTA]

Paulina Baran
Paulina Baran
Weronika, Bartosz, Paweł i Alan - podwójni laureaci konkursów przedmiotowych ze szkół powiatu kieleckiego. Gratulujemy!
Weronika, Bartosz, Paweł i Alan - podwójni laureaci konkursów przedmiotowych ze szkół powiatu kieleckiego. Gratulujemy!
Znamy wszystkich laureatów konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Uczniowie z powiatu kieleckiego zdobyli 22 tytuły laureata, najwięcej - bo aż 6 - z konkursu z matematyki. Wielkie brawa należą się wszystkim laureatom, ale szczególne gratulacje składamy Alanowi Bogdanowi ze Szkoły Podstawowej imienia Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii, gmina Masłów, Weronice Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Bielinach, Pawłowi Jagielle ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach oraz Bartoszowi Krzemińskiemu ze Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, którzy zdobyli ten prestiżowy tytuł aż z dwóch konkursów.

Konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych mają bardzo dużą rangę. Pokazują bowiem jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi, to dlatego wynik tych konkursów jest czasem ważniejszy od rezultatu uzyskanego na egzaminie na koniec szkoły podstawowej. Tytuł laureata konkursu przedmiotowego zwalnia uczniów z pisania z tej części egzaminu, z której dany uczeń zdobył laur i często otwiera drogę do najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Żeby go zdobyć trzeba jednak przejść aż trzy etapy - rozpoczynając od pierwszego szkolnego, a kończąc na trzecim - wojewódzkim, do którego trafiają tylko najlepsi uczniowie.

Jacy są nasi "podwójni laureaci"?
Paweł Jagiełło zdradził nam, że do konkursów przygotowywał się około dwóch miesięcy, przede wszystkim rozwiązywał zadania i pracował ze swoimi nauczycielami przez internet. Uczeń Szkoły Podstawowej imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach na razie zastanawia się nad wyborem liceum, wybiera pomiędzy I Liceum imienia Stefana Żeromskiego, II liceum imienia Jana Śniadeckiego oraz VI Liceum imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Bartosz Krzemiński ze Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku także przyznał, że nie poświęcił na naukę do konkursów szczególnie dużo czasu. - Raczej staram się na bieżąco być przygotowanym do lekcji i nie mieć zaległości. Przed konkursami skupiłem się na powtórzeniu zagadnień uwzględnionych w regulaminach, doczytaniu pewnych informacji, przeanalizowaniu przykładowych testów konkursowych -zdradził Bartosz. Uczeń szkoły w Oblęgorku o swoim sukcesie mówi bardzo skromnie. - Wydaje mi się, że nie robię nic specjalnego. Myślę, że wynika to raczej z moich zainteresowań i predyspozycji. Nauka języka angielskiego tak naprawdę nigdy nie sprawiała mi większych problemów, zwykle szybko zapamiętywałem nowe słownictwo czy zasady gramatyczne. Jeśli chodzi natomiast o informatykę, to przyznam, że od jakiegoś czasu interesuję się programowaniem i sporo czasu spędzam przy komputerze. Brałem nawet niedawno udział w międzynarodowym konkursie, w którym trzeba było stworzyć grę komputerową. Musiałem się wówczas wykazać i umiejętnością programowania i dobrą znajomością języka angielskiego, ponieważ współpracowałem z rówieśnikami z różnych państw. Po prostu to jest to, co mnie naprawdę interesuje i z czym wiążę swoją przyszłość - zdradza Bartosz i dziękuje za cenne wskazówki, pomoc w przygotowaniach do konkursów, poświęcony specjalnie dla niego prywatny czas nauczycielom: paniom Joannie Ciołak i Justynie Pater, które uczyły go informatyki oraz panu Błażejowi Bujale od języka angielskiego. - Myślę, że ich wsparcie bardzo mi pomogło. Przede wszystkim jednak chciałbym podziękować moim rodzicom, którzy zawsze we mnie wierzą i stale mobilizują mnie do pracy. Szczególnie mama musiała się wykazać ogromną cierpliwością, bo czasami naprawdę nie bardzo mi się chciało uczyć, ale jej konsekwencja przyniosła efekty, z czego obydwoje bardzo się cieszymy - uśmiecha się nasz laureat.

Weronika Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Bielinach jest laureatką konkursu z geografii i języka polskiego. Zdradziła nam, że do konkursów przygotowywała się około 3 miesiące. Miesiąc do drugiego etapu i dwa miesiące do trzeciego. Uczennica szkoły w Bielinach jest bardzo ciekawa świata i pewnie stąd sukces na konkursie z geografii. - Bardzo interesuje mnie to co się dzieje na świecie, dlatego czytam dużo gazet i artykułów poświęconych geografii. W domu mamy dużo map i globusów, które często oglądam - mówi Weronika. Jeżeli chodzi o świetny wynik na konkursie z języka polskiego to na pewno przyczyniło się do niego to, że Weronika czyta lektury, uczy się gramatyki, bierze udział w konkursach ortograficznych. -Uważam, że piękne jest poznawanie własnego języka i kultury. Chciałabym podziękować nauczycielom za przygotowanie mnie do konkursów oraz mamie za wsparcie i motywację - zaznacza podwójna laureatka.

Alan Bogdan ze Szkoły Podstawowej imienia Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii jest laureatem konkursu z chemii i matematyki. Chłopak przyznaje, że jego przygoda z nauką rozpoczęła się bardzo wcześnie. -Dzięki moim rodzicom, już idąc do pierwszej klasy potrafiłem płynnie czytać, pisać i umiałem tabliczkę mnożenia. Najbardziej fascynowało mnie zawsze rozwiązywanie różnych zadań wymagających wyobraźni i logicznego myślenia. Lubiłem też (zresztą ciągle lubię) różnego rodzaju łamigłówki, grę w szachy oraz algorytmikę w kostce Rubika i informatyce. Nigdy nie uczyłem się typowo pod konkursy przedmiotowe, po prostu lubię przedmioty ścisłe. Z tego powodu krótko się do nich przygotowywałem. Swoją wiedzę matematyczną i chemiczną staram się ciągle i systematycznie rozszerzać - uśmiecha się Alan. Uczeń Szkoły Podstawowej imienia Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii składa serdeczne podziękowania swojej nauczycielce chemii Pani Joannie Broniek oraz nauczycielom matematyki – Pani Małgorzacie Maj i Panu Dariuszowi Borowcowi. -Chciałbym również podziękować nauczycielowi fizyki Panu Szymonowi Jarosowi, ponieważ do tytułu laureata z tego przedmiotu zabrakło mi jedynie jednego punktu - dodaje podwójny laureat.

W tym roku przeprowadzono konkursy z 12 przedmiotów.

Oto laureaci z powiatu kieleckiego

Konkurs z języka angielskiego:
Tomasz Tokarzewski - Szkoła Podstawowa imienia księdza Piotra Ściegiennego w Bilczy, gmina Morawica, nauczyciel Aleksandra Machulska
Bartosz Krzemiński - Szkoła Podstawowa imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, nauczyciel Błażej Bujała

Konkurs z chemii
Eliza Lesiak - Szkoła Podstawowa w Ociesękach, gmina Raków (1 miejsce), nauczyciel Beata Zawierucha.
Alan Bogdan - Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii, gmina Masłów, nauczyciel Joanna Broniek
Kinga Wróbel - Szkoła Podstawowa w Ociesękach, gmina Raków, nauczyciel Beata Zawierucha
Zuzanna Pięta - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Łopusznie, nauczyciel Anna Serafin
Kacper Szmalec - Zespół Szkół we Wzdole Rządowym, Szkoła Podstawowa imienia Oddziału Armii Krajowej "Wybranieccy", gmina Bodzentyn, nauczyciel Justyna Sikora.

Konkurs z fizyki

Paweł Łysak, Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach, nauczyciel Emilia Kwiecień
Jan Wamej -Szkoła Podstawowa imienia Orląt Lwowskich w Nowinach, nauczyciel Dorota Młynarska.
Krzysztof Adamczyk - Szkoła Podstawowa imienia Orląt Lwowskich w Nowinach, nauczyciel Dorota Młynarska.
Paweł Jagiełło - Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach, nauczyciel Jakub Janisz.

Konkurs z geografii
Jakub Jaszczyk - Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Cedzynie, nauczyciel Joanna Cedro.
Weronika Kowalczyk - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Bielinach, nauczyciel Jan Sala.
Konrad Mochocki - Szkoła Podstawowa imienia Janusza Korczaka w Górnie, nauczyciel Dariusz Kwiecień.

Konkurs z historii

Julia Choda - Szkoła Podstawowa w Lechowie, gmina Bieliny, nauczyciel Ewa Góźdź
Wiktor Sypniewski - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Łopusznie, nauczyciel Marek Zimny
David Karliński - Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Gnieździskach, nauczyciel Aneta Bienias

Konkurs z informatyki

Bartosz Krzemiński - Szkoła Podstawowa imienia Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, nauczyciel Joanna Ciołak
Mikołaj Kosela - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rakowie, nauczyciel Agnieszka Gruszka.
Paweł Jagiełło -Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach, nauczyciel Jakub Janisz
Patryk Nowak - Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach, nauczyciel Jakub Janisz

Konkurs z matematyki

Mateusz Miernik - Szkoła Podstawowa numer 2 imienia Stanisława Staszica w Zagnańsku (pierwsze miejsce), nauczyciel Anna Wodecka.
Alan Bogdan - Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii, gmina Masłów, nauczyciel Dariusz Borowiec
Konrad Niebudek - Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Masłowie, nauczyciel Ilona Niebudek.
Jakub Klimczak - Szkoła Podstawowa imienia Kornela Makuszyńskiego w Morawicy, nauczyciel Aneta Rozpara
Szymon Kołbus - Szkoła Podstawowa imienia Kornela Makuszyńskiego w Morawicy, nauczyciel Ewa Bożek - Raćkos
Wiktoria Łygońska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Sierakowie, gmina Daleszyce, nauczyciel Magdalena Konwerska

Konkurs z języka polskiego
Julia Kasperek - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Masłowie, nauczyciel Kinga Chwastek
Blanka Wydrych - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Tumlinie, gmina Zagnańsk, nauczyciel Marta Wesołowska.
Weronika Kowalczyk - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Bielinach, nauczyciel Maria Kałuża

Konkurs z języka niemieckiego
Aleksandra Woźniak - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Mniowie, nauczyciel Ewa Mazur-Wyganowska

Konkurs z języka francuskiego
Julia Arabasz - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Łopusznie

Żaden z uczniów z powiatu kieleckiego nie został laureatem konkursu z biologii.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie