Oto laureaci konkursów przedmiotowych 2021 w szkołach podstawowych w powiecie staszowskim. Są najlepsi w regionie świętokrzyskim [LISTA]

OPRAC.:
Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Marysia Skrzypek ze szkoły w Kurozwękach została laureatką w biologii i języka polskiego. archiwum prywatne
Znamy większość laureatów konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Uczniowie z powiatu staszowskiego zdobyli 5 tytułów laureata - z biologii, języka polskiego, historii, fizyki i matematyki. Trzy z tych prestiżowych tytułów trafiły do młodzieży ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Staszowie. Podwójną laureatką została natomiast uczennica ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach. Wielkie brawa!

Konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych mają bardzo dużą rangę. Pokazują bowiem jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi, to dlatego wynik tych konkursów jest czasem ważniejszy od rezultatu uzyskanego na egzaminie na koniec szkoły podstawowej. Tytuł laureata konkursu przedmiotowego zwalnia uczniów z pisania z tej części egzaminu, z której dany uczeń zdobył laur i często otwiera drogę do najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Żeby go zdobyć trzeba jednak przejść aż trzy etapy - rozpoczynając od pierwszego szkolnego, a kończąc na trzecim - wojewódzkim, do którego trafiają tylko najlepsi uczniowie.

W tym roku przeprowadzono konkursy z 12 przedmiotów. Mamy już wyniki z 10, za kilka dni powinny pojawić się także wyniki konkursu z języka niemieckiego i francuskiego. Aż trzy z tych prestiżowych tytułów trafiły do młodzieży ze Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie, która już od lat osiąga świetne wyniki w edukacji. Dyrektor Dariusz Kubalski przyznaje, że jest bardzo dumny i zaznacza, że takie sukcesy na konkursach przedmiotowych są zasługą zarówno uczniów jak i ich nauczycieli. Ogromny sukces odniosła także uczennica ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach, która została podwójną laureatką. Poznajcie naszych zdolnych uczniów.

Marysia Skrzypek laureatka z biologii i języka polskiego

Na co dzień Marysia uczęszcza do VIII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Kurozwękach. - Marysia Skrzypek, dała się poznać jako uczennica, która zawsze wzorowo wypełnia obowiązki szkolne . Zawsze służy pomocą kolegom i koleżankom. Prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, jest miła i uprzejma. Reprezentuje klasę i szkołę w konkursach i olimpiadach gminnych, powiatowych, wojewódzkich osiągając wysokie rezultaty. Marysia jest zawsze przygotowana do zajęć lekcyjnych, punktualna i zdyscyplinowana, odpowiedzialna za powierzone obowiązki. Jest ona przykładem wzorowego wypełniania obowiązków szkolnych. Osiąga również bardzo dobre i celujące wyniki w nauce. Co roku otrzymuje świadectwa z wyróżnieniem, uzyskując najwyższe wyniki. Cieszę się że jest uczennicą naszej szkoły. Gratuluje i życzę dalszych sukcesów - powiedziała wychowawca klasy, do której uczęszcza Marysia, Weronika Orzechowska.

Marysia ma bardzo wiele zainteresowań. - Bardzo lubię uczyć się biologii, poznawać nowe wiadomości o otaczającym nas świecie. W szczególności fascynuje mnie ciało człowieka, jego anatomia i fizjologia. Chciałabym związać swoją przyszłość z tą nauką. Bliskim mi przedmiotem jest również język polski. W życiu codziennym zawsze towarzyszą mi książki, które uwielbiam czytać - mówi laureatka.

- Marysia to niezwykle pracowita i skromna uczennica, mająca własne zdanie na dany temat. Uwielbia czytać książki, fascynuje ją poezja. To wrażliwa i inteligentna nastolatka, której zdobywanie wiedzy sprawia ogromną przyjemność. Cieszę się, że mogłam pracować z Marysią. Życzę jej kolejnych sukcesów i rozwijania swoich pasji- powiedziała z kolei Aneta Wysocka- nauczyciel języka polskiego.

- Marysia to sympatyczna i pracowita uczennica. Przygotowując się do konkursu z biologii wykonała bardzo trudną pracę. Zdobyła wiedzę, znacznie przekraczającą treści ze szkoły podstawowej. Jest chętna do współpracy, dlatego praca z nią była przyjemnością. Życzę jej aby zrealizowała wszystkie swoje marzenia związane z biologią, aby osiągnęła podobne sukcesy na kolejnych etapach kształcenia otwierając sobie tym samym drogi dalej - dodała nauczycielka biologii, Anna Skubera.

Maria Szemraj laureatka z matematyki

Jest uczennicą klasy 7d w staszowskiej "dwójce". W konkursie z matematyki uzyskała 29 na 30 możliwych do zdobycia punktów i znalazła się w gronie 4 najlepszych uczniów. - Będąc uczennicą 6 klasy zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w kategorii Beniamin, również z bardzo wysokim wynikiem. Już od 4 klasy wykazywała ogromne zdolności matematyczne. Zawsze uzyskiwała z tego przedmiotu oceny celujące. Oprócz zdolności matematycznych Marysię cechuje ogromna pracowitość, sumienność i zaangażowanie w pracę na lekcji. Nigdy nie opuszczała zajęć dodatkowych z matematyki, wykonywała dużą ilość zadań dodatkowych. Materiał dydaktyczny obowiązujący w klasie 8 opanowała w szybkim tempie, bez żadnych problemów. Dla Marysi nie ma tematów trudnych - powiedziała Bożena Masternak ucząca matematyki.

Marysia w wolnych chwilach lubi czytać kryminały oraz grać w gry planszowe i komputerowe, a jej ulubionym przedmiotem jest oczywiście matematyka. - Najpierw to mama podtykała mi różne dodatkowe zadania do rozwiązywania. W czwartej klasie moją nauczycielką matematyki została pani Bożena Masternak, która zachęcała mnie do udziału w konkursach, wspierała i przekazywała wiedzę. To dzięki jej pomocy i ciężkiej pracy udało mi się zostać laureatem. Jeszcze nie wiem jaki zawód chciałabym wykonywać, ale myślę, że będzie on związany z matematyką - mówi 13- latka.

Antoni Fąfara - laureat z historii

Jest uczniem klasy 7b w szkole podstawowej numer 2 w Staszowie. - Antek już w klasie IV wykazywał się bardzo dużą wiedzą historyczną, wykraczającą poza poziom szkoły podstawowej. Poznawanie historii, zgłębianie jej tajemnic sprawia Antkowi satysfakcję. Historia to jednak nie jedyny obszar jego zainteresowań. Jest uczniem, który realizuje indywidualny program z matematyki. Uczestniczy w zawodach szachowych, odbywających się na terenie naszego województwa. Wraz z rodzicami i bratem zdobywa koronę gór polskich. Na swoim koncie ma kilka tatrzańskich szczytów - powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 w Staszowie, Dariusz Kubalski.

- W ubiegłym roku szkolnym byłem finalistą w konkursie przedmiotowym z historii i zostałem laureatem w konkursie przedmiotowym z geografii osiągając wraz z dwojgiem innych uczniów najwyższy wynik punktowy w województwie. Moje hobby to wędrówki górskie, podróże i gra w szachy. Szachy trenuję w klubie Skoczek Skarżysko Kamienna. W ubiegłym roku w Spale, zająłem dziesiąte miejsce w międzywojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski, w kategorii do lat 13 - dodaje Antek.

Karol Jaworski - laureat z fizyki

Uczeń ósmej klasy w szkole podstawowej numer 2 w Staszowie. - Interesuję się matematyką i fizyką. Osiągnięte sukcesy zawdzięczam nauczycielom tych przedmiotów w mojej szkole. W czasie wolnym spotykam się ze znajomymi. Niestety z powodu pandemii, kontakt ten jest bardzo ograniczony. Na obecną chwilę większość czasu spędzam w domu. Gram w gry ze znajomymi, oglądam anime, gotuję - mówi laureat.

Potraumatyczny wzrost po pandemii. O co chodzi?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie