MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto najlepsi nauczyciele, szkoły i przedszkola w Świętokrzyskiem! Za nami gala Plebiscytu Edukacyjnego 2023

Paulina Baran
Paulina Baran
Wideo
od 12 lat
Zakończył się Plebiscyt Edukacyjny 2023 organizowany przez "Echo Dnia". Laureatów nagrodziliśmy na uroczystej gali zorganizowanej w czwartek, 8 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury. Zobaczcie relację oraz zdjęcia z wydarzenia. W tym artykule przedstawiamy najlepszych nauczycieli, szkoły i przedszkola w Świętokrzyskiem!

Oto najlepsi nauczyciele w Świętokrzyskiem! Za nami gala Plebiscytu Edukacyjnego 2023

Zorganizowana w Wojewódzkim Dimu Kultury gala Plebiscytu Edukacyjnego "Echa Dnia" rozpoczęła się od wspaniałego tanecznego show w wykonaniu mistrzów Świata i mistrzów Europy - Studia Tańca i Stylu Rewanż pod kierownictwem Tomasza Rowińskiego!

Zobaczcie w galerii zdjęć laureatów Plebiscytu Edukacyjnego w kategoriach wojewódzkich

Podczas trwania plebiscytu edukacyjnego wyłoniliśmy nauczycieli-pasjonatów. Takich, którzy nie tylko są fachowcami w swojej dziedzinie, ale i życiowymi przewodnikami dla młodych ludzi, wzorami do naśladowania. W czwartek, 8 lutego poznaliśmy i nagrodziliśmy cenionych nauczycieli oraz najlepsze placówki edukacyjne w Kielcach oraz każdym powiecie naszego województwa w następujących kategoriach: Nauczyciel Przedszkola, Nauczyciel klas 0-III, Nauczyciel klas IV-VIII, Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej, Przedszkole Roku oraz Szkoła Roku.

Wielu nauczycielom towarzyszyli między innymi Michał Pękala - burmistrz Radoszyc, Marek Staniek - burmistrz Iwanisk. Był też Rafał Pacanowski - członek zarządu powiatu włoszczowskiego, zawodowo nauczyciel i dyrektor szkoły.

Zobaczcie w galerii zdjęć laureatów Plebiscytu Edukacyjnego w kategoriach wojewódzkich

Wyłoniliśmy również laureatów w świętokrzyskich powiatach - o Nich piszemy w osobnym artykule:

Zobacz także, co działo się za kulisami:

Laureaci Plebiscytu Edukacyjnego 2023 w Świętokrzyskiem

NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA

5 miejsce otrzymuje pani Karolina Stępień

Pani Karolina pracuje w Samorządowej Szkole Podstawowej w Motkowicach. Uwielbia dzieci, lubię spędzać z nimi czas, przy wspólnym śpiewaniu, grach rozwijających umiejętności, zabawach na świeżym powietrzu. Dba o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla niej, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne. Praca z dziećmi to jej pasja,która daje jej wiele radości.

4 miejsce otrzymuje Sylwia Głowacka

Pani Sylwia w zawodzie nauczyciela pracuje 11 lat. Swoją karierę zawodową zaczynała od stażu w przedszkolu następnie pracowała jako pomoc, aby po roku móc pracować jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Praca z małymi dzieci sprawia jej dużo radości i napędza do działania.

3 miejsce otrzymuje Magdalena Radziszewska

Jest nauczycielem przedszkola od 12 lat. Od stycznia 2022 roku pracuje w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Kielcach. Obecnie prężnie przygotowuje do szkoły grupę 6 -latków.

2 miejsce otrzymuje Ilona Sójka

Pani Ilona uczy w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Łopusznie. Jest nauczycielem posiadającym kilkuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku - nauczyciel wychowania przedszkolnego. Obecnie prowadzi grupę dzieci pięcioletnich o nazwie Motylki. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studia podyplomowe na kierunku Pedagogika Specjalna – Logopedia. Na bieżąco dokształca się w kierunku muzykoterapii dla dzieci.

NAUCZYCIELEM PRZEDSZKOLA ROKU zostaje Ewa Lach

Pani Ewa jest nauczycielem w grupie maluszków w Niepublicznym Przedszkolu Słoneczko w Gierlachowie już szósty rok. Ponadto pomaga rodzinom i dzieciom z niepełnosprawnościami co daje jej wiele radości i satysfakcji, gdy widzi ich uśmiech i szczęście. Po pracy spędza czas z mężem i dwoma synkami. Jest ich najwierniejszym kibicem, gdyż grają w piłkę nożną oraz koszykówkę.

NAUCZYCIEL KLAS 0-3 w województwie świętokrzyskim

5 miejsce otrzymuje Pani Marzena Łebek.

Pani Marzena pracuje w Szkole Podstawowej imienia Jana Kochanowskiego w Chęcinach. Przez 38 lat pracy z najmłodszymi, nauczyła się korzystać z energii jaką dają jej uczniowie. A kiedy udaje jej się rozwinąć potencjał dziecka, to czuje się ogromnie spełniona jako nauczyciel. Praca nauczyciela jest jej pasją i powołaniem.

4 miejsce zdobywa pani Irena Łucka.

Jest nauczycielem z 40 letnim stażem w pracy przedszkolnej i edukacji wczesnoszkolnej. Od ponad 32 lat związana jest z Publiczną Szkołą Podstawową nr 14 w Ostrowcu Św. Prywatnie żona, mama i babcia trójki wnucząt. Interesuje się kulturą i literaturą.

3 miejsce otrzymuje pani Bożena Chuda.

Pracuje w Szkole Podstawowej w Korytnicy. W zawodzie nauczyciela od 39 lat. Od początku swojej kariery nauczycielskiej w tej samej szkole. Pani Bożena, sama kiedyś uczęszczała do tej placówki. Obecnie jest wychowawcą klasy 3. Jej wychowankowie w 2021 roku brali udział w Plebiscycie na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą i w powiecie jędrzejowskim zajęli zaszczytne pierwsze miejsce. Uczy także muzyki i plastyki w klasach 4-7 i prowadzi indywidualne zajęcia rewalidacyjne. Żartobliwie Pani Dyrektor mówi o Pani Bożenie, że jest jak Koło Gospodyń Wiejskich, ponieważ śpiewa, tańczy, rysuje, maluje z dziećmi, edukuje. W wolnych chwilach słucha muzyki, czyta fachową literaturę. Prywatnie jest mężatką i dumną mamą dwóch córek: Anny i Marty oraz szczęśliwą babcią wnuczka Miłoszka.

2 miejsce zdobywa Anna Myszkowska.

Pani Anna pracuje w Prywatnej Szkole Podstawowej w Końskich, obecnie wychowawca klasy 1. Prywatnie mama 3 dzieci, miłośniczka górskich szlaków i dobrej książki.

Tytuł najlepszego nauczyciela w kategorii Nauczyciel klas 0-3 otrzymuje pani Małgorzata Kądziela.

Pani Małgorzata jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 3 w Skarżysku-Kamiennej.

NAUCZYCIEL KLAS 4-8

5 miejsce zajmuje pani Paulina Grudniewska.

Na co dzień pracuje w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łącznej

4 miejsce otrzymuje pani Joanna Adamska

Pracuje w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Wodzisławiu. Jest nauczycielem matematyki i informatyki oraz oligofrenopedagogiem. Pracuje 25 lat w zawodzie, w tym 12 jako nauczyciel dyplomowany. Praca zawodowa sprawia jej ogromną satysfakcję. Prywatnie jest szczęśliwą mama dwóch córek: Karoliny, studentki informatyki i ekonometrii a także Patrycji, licealistki. Pasją pani Joanny są podróże.

3 miejsce zdobywa pani Iwona Otręba.

Jest nauczycielem języka angielskiego w Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej imienia świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Ostrowcu Świętokrzyski. Ukończyła studia podyplomowe z Edukacji Wczesnoszkolnej i szereg kursów podnoszących kwalifikacje m.in egzaminatora Okręgowej Komisji Edukacyjnej. Przygodę z nauczaniem rozpoczęła zaraz po studiach ucząc w Gimnazjum w Iwaniskach. Wciąż tak samo jak pierwszego dnia lubi to co robi, sukces uczniów, brak monotonii to jest to, co nadaje sensu jej pracy. Lubi pracować z młodzieżą, przygotowuje uczniów do wielu konkursów i projektów. W wolnym czasie uwielbia podróżować, poznawać nowe miejsca, smaki, ludzi.
Prosimy o pozostanie na scenie.

2 miejsce otrzymuje pani Dorota Rogozińska-Czesak.

Od trzech lat pracuję w Szkole podstawowej imienia generała Antoniego Hedy ps. Szary w Kowali. Jest z wykształcenia matematykiem, fizykiem i ekonomistą. Kocha swoją pracę nie tylko ze względu na miłość do liczb, ale przede wszystkim dlatego, że uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie jest szczęśliwą mamą czwórki dzieci: Mikołaja, Miłosza, Witolda i Zosi. Uwielbia muzykę, taniec, zwierzęta oraz podróże, zwłaszcza w ciepłe kraje. Jej dewiza to kochaj to, co robisz, rób to, co kochasz.

Najlepszym nauczycielem w kategorii Nauczyciel klas 4-8 została pani Magdalena Nowak.

Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nauczyciel języka polskiego, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopeda, oligofrenopedagog. Obecnie nauczyciel klas IV-VIII. Opiekun Samorządu Uczniowskiego. Nauka jest dla niej priorytetem, dlatego wciąż poszerza własne kwalifikacje. Działa charytatywnie i społecznie. Kształtowanie wzorcowych postaw u uczniów jest priorytetem jej pracy zawodowej. Uwielbia patrzeć na wielkie serca młodych ludzi, którzy potrafią dzielić się nim z innymi.

NAUCZYCIEL SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ

5 miejsce otrzymuje Pani Aleksandra Zebrzowska.

Pracuje w II Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Śniadeckiego, Zespole Szkół ZDZ oraz Szkole Językowej AngloCity w Kielcach. W szkole pracuje od dwóch lat, jednak prywatnie zaczęła uczyć zaraz po maturze. Opublikowała wiele artykułów naukowych w dziedzinie językoznawstwa. Wciąż się dokształca studiując podyplomowo, a także biorąc udział w licznych konferencjach naukowych, sympozjach oraz szkoleniach dla nauczycieli. W wolnej chwili tworzy materiały dla uczniów, szydełkuje oraz gotuje.

4 miejsce otrzymuje Wiesława Sowa.

Pracuje w Liceum Ogólnokształcącym imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Skończyła polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach w 1984 roku. Jest nauczycielką języka polskiego. Lubi swoją prace, daje jej wiele satysfakcji. Jest doceniana przez uczniów i rodziców, co dowodem na to są sukcesy w Plebiscycie. Interesuje się malarstwem, szczególnie impresjonistycznym. Lubi podróżować i zwiedzać. W wolnych chwilach lubi czytać książki i słuchać dobrej muzyki.

3 miejsce zdobywa Beata Zegadło.

Pracuje w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku – Kamiennej. Pani Beata w zawodzie nauczyciela pracuje od 18 lat. Uczy języka angielskiego oraz języka angielskiego zawodowego. Lubi gotować, a wolne chwile poświęca na podróżach.

2 miejsce otrzymuje ks. Sławomir Dalczyński.

Ksiądz Sławomir Dalczyński jest proboszczem Parafii świętej Katarzyny w Piasku Wielkim. W czerwcu 2024 roku minie 10 lat jego pracy duszpasterskiej w Parafii Piasek Wielki i 9 lat katechizacji młodzieży w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Busku - Zdroju.

1 miejsce zajęła Pani Grażyna Maj.

Pracuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest nauczycielem od 34 lat. Uczy matematyki i jest wychowawcą klasy. Kocha swoją pracę i nie wyobraża sobie wykonywania innego zawodu. Jest nauczycielem z powołania.

DYREKTOR ROKU

Miejsce 3 Barbara Bielecka,dyrektor Szkoły Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Gierlachowie.

Jest nauczycielem z 40 letnim stażem. Od 2012 jeste dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego i Niepublicznego Przedszkola ,,Słoneczko” w Gierlachowie, którego organem prowadzącym obydwu placówek jest Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola i Szkoły w Gierlachowie.

Miejsce 2 Małgorzata Czekaj,dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Jaworzni

Pani Małgorzata jest nauczycielem i dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Jaworzni z wieloletnim stażem pracy. Autorka poradnika metodycznego dla nauczycieli klas 4 ,6 z języka polskiego. Praca jest dla niej pasją i wciąż nowym wyzwaniem.
Prosimy o pozostanie na scenie

Zaszczytny tytuł najlepszego DYREKTORA w województwie zdobywa Paula Kowalska, dyrektor Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Montessori First Step w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jest założycielem i Dyrektorem Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Montessori "First Step" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nauczycielem z 14 letnim stażem pracy z dziećmi. Oligofrenopedagog z chęcią ciągłego uczenia się, podnoszenia kwalifikacji oraz poddawania się nowym wyzwaniom. Pasją Pani Pauli jest nauka dzieci metodą Montessori. W pracy z dziećmi poszukuje alternatywnych rozwiązań oraz dąży do tego, aby zapewnić im optymalny rozwój na miarę ich własnych możliwości. "Nie można być wolnym, jeśli nie jest się samodzielnym".

NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Miejsce 3 - doktor inżynier Łukasz Walaszczyk z Politechniki Świętokrzyskiej.

Po ukończeniu studiów budownictwa w 2008 roku rozpoczął pracę na uczelni jako asystent na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Po podziale wydziału na dwa, kontynuował pracę na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki. W 2015 roku obronił doktorat w dyscyplinie Inżynieria Środowiska. Od 2016 roku jest adiunktem na w/w Wydziale. Od października 2020 roku dodatkowo pełni funkcję prodziekana ds. studenckich i dydaktyki na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geodezji i Energetyki Odnawialnej.

Miejsce 2 - doktor Łukasz Baratyński – Akademia Nauk Stosowanych imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Doktor Łukasz Baratyński od 4 lat pełni funkcję Dziekana Wydziału Nauk Medycznych w Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Jest pracownikiem uczelni wyższych od 15 lat. Dodatkowo zdobył tytuł absolwenta studiów MBA. Aktualnie w trakcie habilitacji.

Tytuł najlepszego NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO w województwie zdobywa profesor doktor habilitowany inżynier Tomasz Kozłowski z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Profesor tytularny nauk technicznych, były prorektor Politechniki Świętokrzyskiej i obecny dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska, Geodezji I Energetyki Odnawialnej. Jego prace były cytowane ponad 600 razy. Od lat osiemdziesiątych nieprzerwanie zatrudniony na Politechnice Świętokrzyskiej, gdzie prowadzi wykłady, ćwiczenia ì projekty z geotechniki, mechaniki gruntów i wytrzymałości materiałów. W czasie wolnym zajmuje się fotografią przyrodniczą a także twórczością muzyczną i literacką.

PRZEDSZKOLE ROKU 2023

3. miejsce zdobywa Przedszkole Miejskie numer 11 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Misia Uszatka w Starachowicach.

Przedszkole Miejskie Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka mieści się w dwukondygnacyjnym budynku z dala od hałasu i gwaru miejskiego. Otoczone przestronnym ogrodem przedszkolnym wyposażonym w bezpieczny i nowoczesny sprzęt do zabaw terenowych. Sale zajęć w przedszkolu dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieci, bogato wyposażone w zabawki i pomoce edukacyjne. Proces edukacyjno – wychowawczy realizują wykwalifikowani nauczyciele z przygotowaniem z zakresu pedagogiki przedszkolnej, jak i pedagogiki specjalnej. Wysokie kwalifikacje kadry pedagogicznej, stałe doskonalenie, nowatorska postawa i otwartość na innowacje zapewniają warunki do wyzwalania aktywności każdego dziecka.
Prosimy o pozostanie na scenie.

2. miejsce otrzymuje Niepubliczne Przedszkole “Miś” w Końskich.

W Niepublicznym Przedszkolu ,,Miś" działają dwie grupy ,,Motylki" i ,,Żabki". Jest to kameralna placówka, w której panuje domowa atmosfera. W ,,Misiu" podstawą jest dobre samopoczucie dziecka, wszechstronna edukacja poprzez zabawę. Przedszkole wspiera i stymuluje dziecięcą ciekawość świata stosując różnorodne metody i formy pracy.

Tytuł najlepszego PRZEDSZKOLA w województwie świętokrzyskim zdobywa Samorządowe Przedszkole w Bejscach.

Samorządowe przedszkole liczy dwie grupy przedszkolne, „Słoneczka” i „ Promyczki”. Przedszkole prowadzi działania dydaktyczno - wychowawcze opierające się również na czynnej współpracy z rodzicami, którzy służą pomocą i wsparciem.

SZKOŁA ROKU 2023

Miejsce 3 zdobyła Szkoła Podstawowa imienia Armii Krajowej w Olesznie.

Zespół Szkolno -Przedszkolny w Olesznie należy do gminy Krasocin w powiecie włoszczowskim. W skład wchodzi 8 klasowa Szkoła Podstawowa im Armii Krajowej w Olesznie i Przedszkole Samorządowe - 3 oddziałowe.

Miejsce 2 zdobywa Szkoły Podstawowa w Dzierążni.

Szkoła Podstawowa w Dzierążni to placówka z licznymi sukcesami w której uczy się 50 uczniów oraz 22 dzieci w Oddziale Przedszkolnym. Uczniowie szkoły osiągają liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, plastycznych, czytelniczych, historycznych i sportowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Tytuł najlepszej SZKOŁY w województwie zdobywa Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe.

W szkole realizowane są liczne programy i projekty. Placówka aktywnie współpracuje z rodzicami i środowiskiem lokalnym, czego dowodem są częste wspólne przedsięwzięcia dla społeczności lokalnej. Oferta edukacyjna dla uczniów jest systematycznie urozmaicana zarówno poprzez liczne zajęcia dodatkowe, jak też wyjścia, wycieczki i rajdy rowerowe. Ważnym elementem pracy jest wolontariat. Uczniowie angażują się w akcje charytatywne na terenie szkoły i w środowisku lokalnym, współpracują z fundacjami, stowarzyszeniami i organizacjami, organizują kiermasze, zbiórki, kwesty dla potrzebujących. Dużą rolę odgrywa aktywna działalność Szkolnej Kasy Oszczędności promująca ideę systematycznego oszczędzania. Bez echa nie pozostaje aktywność Samorządu Uczniowskiego, który podejmuje szerokie inicjatywy i zaskakuje coraz to nowszymi pomysłami.

SZKOŁA JĘZYKOWA 2023 ROKU

Tytuł najlepszej SZKOŁY JĘZYKOWEJ w województwie świętokrzyskim zdobywają ex aequo:

Friends Centrum Języka Angielskiego

Szkoła Językowa ProfiLingua

Szkoła językowa Friends, to miejsce, gdzie nauka angielskiego, niemieckiego i polskiego staje się przygodą. Zespół nauczycieli tworzą doświadczeni pasjonaci, którzy pomagają rozwijać umiejętności językowe każdego ucznia. Chcą nie tylko przekazać wiedzę, ale także stworzyć przyjazną atmosferę - "FRIENDS" nie tylko z nazwy! Znajduje się w centrum Kielc, na ulicy Zagórskiej, gdzie przestronne klasy z nowoczesnymi tablicami i sprzętem audiowizualny, sprzyjają swobodnej interakcji między lektorem a uczniami. Zajęcia są prowadzone zarówno indywidualnie, jak i w niewielkich grupach, dostosowując się do potrzeb uczniów. Szkoła kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Notatka ProfiLingua
ProfiLingua to największe Centrum Edukacyjne w Polsce z dziesięcioleciami doświadczenia w nauczaniu. W ofercie znajduje się aż 16 języków w różnych formatach zajęć - stacjonarnie i online, zapewniając elastyczność uczestnictwa. Oferta kursów dostosowana jest do szerokiego grona klientów, zaczynając od dzieci już od 3 roku życia aż po dorosłych. Zespół tworzą przede wszystkim ludzie – świetnie wykwalifikowana kadra lektorów i nauczycieli. To dzięki ich przygotowaniu metodycznemu, nad którym czuwa profesjonalny zespół metodyków oraz długoletniemu doświadczeniu szkoła utrzymuje najwyższy poziom nauczania.

UCZELNIA ROKU w województwie świętokrzyskim

Miejsce 3 ex aequo

Miejsce 3 Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza Studium Generale Sandomiriense w Sandomierzu.

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza w Sandomierzu Studium Generale Sandomiriense powstała w 1995 roku. Jest uczelnią niepubliczną posiadającą uprawnienia do prowadzenia studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych. Jej misją jest profesjonalne kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr zgodnie z potrzebami rozwijającej się gospodarki Kraju oraz jednoczącej się Europy. Główną wizją jest stworzenie uczelni, która poprzez wysoką jakość działania w pełni satysfakcjonuje studentów i pracowników.

Miejsce 3 Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Nawiązuje do bogatych tradycji miasta i regionu oraz daje impuls do dalszego rozwoju Kielc jako miasta uniwersyteckiego. Współtworzy naukowy, kulturalny, społeczny i gospodarczy potencjał regionu świętokrzyskiego. To jeden z najmłodszych uniwersytetów klasycznych w Polsce, a jednocześnie uczelnia, za którą stoi bogata, ponad 50-letnia historia. Współczesny Uniwersytet Jana Kochanowskiego jest uczelnią nowoczesną, dostosowaną do standardów uniwersyteckich XXI wieku oraz jedną z najlepiej wyposażonych uczelni w Polsce pod względem bazy naukowo-dydaktycznej.

Miejsce 2 - Akademia Nauk Stosowanych imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Akademia Nauk Stosowanych jest wiodącą instytucją edukacyjną, która od lat wyróżnia się wysoką jakością kształcenia oraz innowacyjnym podejściem do procesu nauki. Dzięki szerokiej gamie kierunków i specjalizacji uczelnia oferuje studentom możliwość rozwijania się w różnorodnych dziedzinach nauki i praktyki. Ponadto aktywnie wspiera rozwój swoich studentów poprzez liczne projekty badawcze, praktyki zawodowe oraz programy wymiany międzynarodowej, co umożliwia im zdobycie cennego doświadczenia oraz poszerzenie horyzontów naukowych. Uczelnia jest wyjątkowym miejscem dla ambitnych i zdeterminowanych osób dążących do osiągnięcia sukcesu akademickiego oraz zawodowego.

Tytuł najlepszej UCZELNI w województwie zdobywa Collegium Humanum w Kielcach.

Collegium Humanum wyróżnia odwaga w wytyczaniu nowych ścieżek edukacyjnych, najwyższa jakość i innowacyjny model nauczania. Misją Collegium Humanum jest dążenie do ciągłego doskonalenia oraz realizacji najwyższych wartości społecznych i akademickich. Mottem przewodnim wyznaczającym kulturę wartości Collegium Humanum jest edukacja dla sukcesu. Collegium Humanum jest uczelnią o międzynarodowym wymiarze kształcenia. Ponadnarodowość wspólnoty nauczających i studiujących na Collegium Humanum stanowi o jej sile, afirmuje różnorodność oraz wspiera wszechstronną współpracę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie