Otwarcie siedziby kieleckiego Oddziału Towarzystwa Ekonomicznego i Olimpiada Ekonomiczna w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
Otwarcie oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
Otwarcie oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Kamil Rębosz
Udostępnij:
Otwarcie nowej siedziby Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Kielcach oraz II etap XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej były ważnymi wydarzeniami, które odbyły się w piątek, 14 stycznia w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

- Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Kielcach, które może poszczyć się już 70-letnią tradycją otworzyło swoje podwoje w gościnnych murach Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych dlatego, że jest to uczelnia z profilem ekonomicznym, w której jest nacisk na nauki społeczne, co jest bardzo miłe dla naszego Towarzystwa. Ekonomia, finanse i rachunkowość oraz coaching to trzy kierunki ekonomiczne, które w tej uczelni bardzo dobrze funkcjonują i rozwijają się. To jest dla naszego Towarzystwa ogromnie ważne, podobnie jak duża przychylność władz uczelni co do utożsamienia naszych badań wynikających z programu z programem Wyższej Szkoły Ekonomii. Z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie wcześniej była siedziba Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Kielcach, nadal współpracujemy – mówi ekonomista - profesor doktor habilitowany Andrzej Szplit, który jest prezesem honorowym Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Kielcach oraz pełni funkcję przewodniczącego komitetu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

- Otwarcie Odziała Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy WSEPINM stanowi koleiny krok w celu integracji Stowarzyszeń i organizacji, które popularyzują wiedzę i kulturę ekonomiczną w społeczeństwie. Niedawno podpisaliśmy umowę o powołaniu Oddziału International Coach Federation Polska w Kielcach, który również mieści się przy naszej Uczelni. Współpraca z takimi renomowanymi stowarzyszeniami ma na celu podwyższenie jakości oraz rozszerzenie oferty kształcenia, skierowanej do studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii i Zarządzania - mówi doktor Wiktor Krasa, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania.

- Połączyliśmy uroczystość otwarcia nowej siedziby Towarzystwa i Olimpiadę Ekonomiczną, ponieważ obydwa wydarzenia są bardzo ważne. Olimpiada ma trzy stopnie: pierwszy to etap szkolny, w tej edycji wzięło w nim udział ponad 200 uczniów ze zgłoszonych szkół z województwa świętokrzyskiego. Aby wziąć udział w II etapie potrzebna jest kwalifikacja komisji okręgowej. Do tego etapu zostało zakwalifikowanych 21 osób, które dzisiaj rywalizowały w Kielcach. Wyniki tej rundy poznamy w najbliższą środę. Do III etapu, który odbędzie się w Warszawie zakwalifikują się osoby, które otrzymają z dzisiejszego egzaminu minimum 70 punktów na 100 możliwych. Maksymalnie 60 punktów można uzyskać z testów, 20 punktów z zadania opisowego, które w tym roku brzmiało „Rola giełd w rozwoju społeczno-gospodarczym”, zaś kolejne 20 punktów z rozwiązania zadań na temat polityki finansowej – tłumaczy profesor Szplit.

Najlepsi uczniowie, wytypowani z komitetów okręgowych, komitet główny olimpiady dopuści do ostatecznej rozgrywki w gronie 100 osób finalistów. W III etapie wyłonionych zostanie 30 laureatów. Zwycięzca dostanie prawo do uczestnictwa w Światowej Olimpiadzie Ekonomicznej w Szanghaju, dla laureatów będą też miejsca na olimpiadzie w Budapeszcie oraz nagrody fundowane między innymi przez premiera i prezesa Narodowego Banku Polskiego, przedsiębiorców. Finaliści otrzymają także prawo wstępu na uczelnie ekonomiczne bez postępowania rekrutacyjnego.

Zobaczcie galerię zdjęć w olimpiady i otwarcie oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie