Otylia Jędrzejczak ze złotem w Ostrowcu

/waf/
Otylia Jędrzejczak (w środku)  zdobyła w czwartek złoto na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym. Z lewej srebrna medalistka – Mirela Olczak i brązowa Paulina Sikora.
Otylia Jędrzejczak (w środku) zdobyła w czwartek złoto na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym. Z lewej srebrna medalistka – Mirela Olczak i brązowa Paulina Sikora. Rafał Soboń
Siedem kwalifikacji na mistrzostwa świata seniorów uzyskali polscy pływacy w pierwszym dniu mistrzostw Polski rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W gronie tym są oczywiście największe gwiazdy imprezy Otylia Jędrzejczak i Paweł Korzeniowski. Minimum na mistrzostwa Europy wywalczył też junior Marcin Kaczmarski z KSZO Ostrowiec.

Wszyscy najlepsi polscy pływacy biorą udział w rozpoczętych w czwartek w Ostrowcu Św. mistrzostwach Polski w pływaniu. Zawodnicy ubiegają się nie tylko o tytuły mistrzowskie, ale także o uzyskanie minimów na mistrzostwa świata seniorów i mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata juniorów. W pierwszym dniu minima na mistrzostwa świata seniorów w Szanghaju uzyskali: Otylia Jędrzejczak, Mirela Olczak, Alicja Tchórz, Aleksandra Putra, Paweł Korzeniowski, Radosław Kawęcki i Konrad Czerniak. Otylia, mistrzyni olimpijska z Aten łatwo wygrała eliminacje w swojej koronnej konkurencji - 200 m st. motylkowym, a czas 2.10,74 dał jej też prawo startu w mistrzostwach świata. Po południu zdobyła "złoto" (wynik 2.09.34) podobnie jak druga gwiazda mistrzostw - Robert Korzeniowski na 200 m st. motylkowym.

Nie doczekali się medalu gospodarze imprezy. Mistrzyni Polski sprzed roku na 1500 metrów stylem dowolnym - Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec, która w kwietniu chorowała dwa tygodnie, została wycofana z tej konkurencji przez trenera. Popłynie kraulem na krótszych dystansach. Bardzo dobrze zaprezentował się jej klubowy kolega Marcin Kaczmarski, który na 800 metrów kraulem osiągnął siódmy czas, dający mu prawo startu w mistrzostwach Europy juniorów.