Pactum Scyzory Kielce bez superpucharu, ale z pewną wygraną w lidze koszykówki na wózkach mężczyzn

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Tomasz Bator/Pactum Scyzory Kielce
W miniony weekend koszykarze na wózkach Pactum Scyzory Kielce rywalizowali ze zmiennym szczęściem. Najpierw przegrali ważny mecz o Superpuchar Polski, ale potem powetowali sobie przegraną, przynajmniej częściowo, zwycięstwem w lidze.

W piątek Pactum Scyzory Kielce rozegrali mecz o Superpuchar Polski. Spotkanie takie było rozgrywane po raz pierwszy w historii. Rywalem kielczan jako zdobywcy Pucharu Polski był mistrz kraju Mustang Konin.

Do przerwy wynik był sprawą otwartą, ale w drugiej skuteczniejsi byli zawodnicy z Konina.

– Cała pierwsza połowa była tak naprawdę walką punkt za punkt, do przerwy na tablicy widniał wynik 33:31 dla obecnego mistrza, Mustanga Konin. W drugiej połowie nasza skuteczność w ataku jednak nieco spadła i pozwoliła przeciwnikowi na kilkupunktowe prowadzenie. Do końca spotkania nie udało nam się już dogonić straty i ostatecznie wynikiem 65:51 musieliśmy oddać zwycięstwo drużynie z Konina – czytamy na Facebooku Scyzorów.

Mustang Konin – Pactum Scyzory Kielce 65:51

Mustang: Łuszyński 35, Wesołowski 18, Kornacki 10, Darnikowski 2, Bystrzycki, Brzeziński, Stelmasik, Kupiecki, Tylak, Jankowski
Pactum Scyzory: Moćko F. 26, Sobieraj 15, Gładysz 10, Świeboda 2, Moćko Sz., Szymczak, Wrona, Minda, Zubrzycki, Jabłoński, Kozieł, Gajewski

W niedzielę świętokrzyski zespół zagrał w Suchedniowie kolejne ligowe spotkanie. Tym razem nie miał większych problemów z pokonaniem rywali wynikiem 84:44.

Była to siódma kolejka I ligi koszykówki na wózkach mężczyzn. Scyzory nadal są wiceliderem.

Pactum Scyzory Kielce – For Heroes Kraków 84:44 (16:12, 27:12, 25:16, 16:4)

Pactum Scyzory: Moćko F. 32, Gładysz 20, Sobieraj 15, Świeboda 13, Moćko Sz. 2, Wrona 2, Szymczak, Jabłoński, Minda.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani