Pactum Scyzory Kielce na czwartym miejscu w Pucharze Polski

Kamil Markiewicz
Z piłką kapitan kieleckiej drużyny Krzysztof Pietrzyk.
Z piłką kapitan kieleckiej drużyny Krzysztof Pietrzyk. Sławomir Stachura
W weekend w Kielcach odbyły się finały Pucharu Polski w koszykówce na wózkach. Gospodarzem turnieju był Pactum Scyzory Kielce, który zakończył pucharowe zmagania na czwartej pozycji.

Kielecki zespół rywalizację rozpoczął od pewnej wygranej z ekipą Mad Devils Wałbrzych, którą pokonał 63:39. W drugim spotkaniu Pactum Scyzory musiał uznać wyższość IKS GTM Konstancin ulegając mu 44:48. Na końcowy wynik miała wpływ ilość fali kieleckiej ekipy.

Drugi dzień rywalizacji gospodarze rozpoczęli od potyczki z aktualnymi mistrzami Polski Akcesmed Start Rzeszów. Po pierwszej połowie wygrywali kielczanie i to faworyci tego pojedynku z Rzeszowa musieli gonić wynik. W drugiej połowie w szeregach Pactum Scyzory zabrakło koncentracji w kluczowych momentach, co wykorzystali rywale, którzy zdołali odrobić straty. Ostatecznie rzeszowianie wygrali 54:52.

W spotkaniu o trzecie miejsce kielecka drużyna spotkała się z Mustangiem Konin, który miał taki sam bilans zwycięstw i porażek. Po trzech kwartach Pactum Scyzory prowadził różnicą 20 punktów. W czwartej kwarcie z powodu fauli dwóch dobrze punktujących zawodników gospodarzy musiało opuścić parkiet. Ta zmiana okazała się kluczowa. Ekipa z Konina zaczęła odrabiać straty i w regulaminowym czasie gry doprowadziła do remisu. W dogrywce rywale zespołu z Kielc okazali się nie do zatrzymanie. Ostatecznie Mustang wygrał 63:53.

Po Puchar Polski po raz czwarty w dziesięcioletniej historii tych rozgrywek sięgnął Akcesmed Start Rzeszów. Drugie miejsce przypadło drużynie IKS GTM Konstancin, trzecie Mustangowi Konin, czwarte miejsce zajął Pactum Scyzory Kielce, a piąte Mad Devils Wałbrzych.

- Po analizie wyników można śmiało stwierdzić, że poziom turnieju był bardzo wyrównany i kibice mogli oglądać naprawdę emocjonujące spotkania. Każda z drużyn miała spore szanse sięgnąć po puchar. Cieszymy się, że nasz najmłodszy zespół w potrafił nawiązać równorzędną walkę z bardziej utytułowanymi rywalami - mówił Gabriel Moćko, manager i asystent trenera Pactum Scyzory.

- Dziękujemy naszym sponsorom - firmom: Pactum Kancelaria Finansowa, Orto-Punkt, Lugras, Tes Transport za wsparcie finansowe. Turniej nie odbyłby się bez ogromnej pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Urzędu Miasta Kielce - dodał Gabriel Moćko.

Patronem medialnym zawodów była redakcja Echa Dnia.

W niedzielę w pierwszej kolejce Ligi Polskiej kielecki zespół zmierzy się w Konstancinie z IKS GTM Konstancin i Mustangiem Konin.

Wyniki:
Pactum Scyzory Kielce - Mad Devils Wałbrzych 63:39 (20:6, 14:18, 15:4, 14:11)
Kielce:
F. Moćko 33, Pietrzyk 12 (3x3), Świeboda 6, Sobieraj 2, Minda 2, Szymczak 2, Gajewski 2, Bamgbopa 2, Wrona 2, Kozieł, Moćko S.

Pactum Scyzory Kielce - IKS GTM Konstancin 44:48 (15:10, 10:14, 11:12, 12:8)
Kielce:
F. Moćko 20, Pietrzyk 17 (1x3), Świeboda 4, Sobieraj 3, Wrona, Minda, Gajewski, Moćko S., Bamgbopa, Szymczak, Kozieł.

Pactum Scyzory Kielce - Akcesmed Start Rzeszów 52:54 (14:8, 13:13, 9:20, 16:13)
Kielce:
F. Moćko 20, Pietrzyk 14 (2x3), Sobieraj 14, Świeboda 4, Minda, Wrona, Moćko S., Gajewski, Bamgbopa, Kozieł, Szymczak.

Pactum Scyzory Kielce - Mustang Konin 53:63 (19:7, 18:16, 14:8, 2:22, OT 0:10)
Kielce:
F. Moćko 20 (2x3), Sobieraj 12, Świeboda 7, Pietrzyk 6, Gajewski 4, Wrona 2, Minda, Bamgbopa, Kozieł, Szymczak, Moćko S.

W innych meczach:
KSS Mustang Konin - Akcesmed Start Rzeszów 53:68 (8:18, 11:19, 20:14, 14:17),
IKS GTM Konstancin - Mustang Konin 52:46 (10:10, 16:11, 10:17, 16:8),
Akcesmed Start Rzeszów - Mad Devils Wałbrzych 79:41 (16:11, 22:10, 14:12, 27:8),
Mad Devils Wałbrzych - Mustang Konin 54:68 (8:26, 24:8, 10:19, 12:15),
IKS GTM Konstancin - Mad Devils Wałbrzych 68:48 (18:9, 23:12, 17:16, 10:11).
Akcesmed Start Rzeszów - IKS GTM Konstancin 57:43 (18:12, 18:7, 8:15, 13:9)