Panama w Kielcach. Wyjątkowe spotkanie młodzieży w Targach Kielce. Zapisy do 15 stycznia

Dorota Kułaga
„Muode Koty” wystąpi podczas wyjątkowego spotkania młodzieży z diecezji kieleckiej w Targach Kielce.
„Muode Koty” wystąpi podczas wyjątkowego spotkania młodzieży z diecezji kieleckiej w Targach Kielce. Fot. Archiwum organizatora
Przed nami Światowe Dni Młodzieży w Panamie. - Nie jesteśmy obojętni wobec tego święta młodych. Chcemy ten czas przeżyć w łączności z młodzieżą i papieżem Franciszkiem w naszej diecezji, pod hasłem "W mocy Bożego Ducha" na hali Targów Kielce - mówi ksiądz Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży w Kielcach.

To niepowtarzalne wydarzenie odbędzie się w trakcie Światowych Dni Młodzieży, 26 stycznia. Rozpocznie się o godzinie 18. Podczas spotkania nie zabraknie modlitwy, śpiewu, uwolnienia i radości. W tym wydarzeniu wezmą udział Patrycja Hurlak, MUODE KOTY, Michał Rassek oraz zespół TO ON.

- Spróbujemy też połączyć się z naszymi przedstawicielami, którzy będą fizycznie obecni w Panamie, aby choć trochę doświadczyć klimatu tego spotkania. Spotkanie poprowadzi grupa ewangelizacyjna z Łodzi, która przeniesie nas w niezwykłe spotkanie z Chrystusem przychodzącym w Słowie. Na to spotkanie zaprosiliśmy młodych ludzi od 16 roku życia, mieszkających w całej diecezji kieleckiej. Wydarzenie to zostanie zorganizowane przez Duszpasterstwem Młodzieży Diecezji Kieleckiej, działające w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Dwa Przymierza i Stowarzyszeniem Zarażę Cię Bogiem - dodał ksiądz Marcin Boryń.

Muode Koty to świeża krew na chrześcijańskiej scenie. Nie mają na koncie wydanych płyt, nie stąpali po wielkich scenach, nie mają rzeszy fanów. Mają za to niezaprzeczalny talent! Są jak nieoszlifowane diamenty, jak perły wyciągnięte z bagna. Koty, które nie idą za stadem baranów, tylko kroczą pod prąd. To chłopaki, którzy przyznają się do Jezusa, co więcej chcą Go uwielbiać za pomocą rapu. Mimo młodego wieku, po wielu przejściach i niebezpiecznych zakrętach. Sex, drugs & Rock’n Roll! A teraz świadomi swojej słabości, oddają się w ręce Tego, który może wszystko!

Michał Rassek – młody songwriter i gitarzysta z Poznania. Muzycznie łączy gitarowego rocka z nastrojowym przekazem gitary akustycznej, utrzymując całość swojej twórczości w tematyce gospel. Podczas gdy piosenki powstają od kilku lat, dopiero rok temu uformowała się grupa muzyków, z którymi Michał dzisiaj współpracuje. W skład zespołu wchodzą Maja Ludwiczak (2gi wokal), Jakub Muszkiet (klawisze), Paweł Ludwiczak (gitara basowa) i Jakub Ziemba (perkusja).

Zapisy na stronie internetowej http://www.sdm.diecezja.kielce.pl do 15 stycznia.

Patronem honorowym tego wydarzenia będzie biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski.

POLECAMY RÓWNIEŻ:Po aferze w Mnichowie. Biskup nominował nowego proboszczaUroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu. Modlili się też leśnicy [ZDJĘCIA]


60-lecie koronacji figury Matki Bożej Loretańskiej
Papież Franciszek wybrał biskupa Mariana Florczyka na Ojca Synodalnego!
ZOBACZ TEŻ: VII RAJD PIESZY Z KSIEDZEM BISKUPEM FLORCZYKIEM

Wideo

Dodaj ogłoszenie