MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Partnerski układ Uniwersytetu, Inkubatora i Centrum Onkologii

Elżbieta Zemsta
Uniwersytet Jana Kochanowskiego wraz z Kieleckim Inkubatorem Technologicznym oraz Świętokrzyskim Centrum Onkologii chcą szkolić młodych naukowców.
Uniwersytet Jana Kochanowskiego wraz z Kieleckim Inkubatorem Technologicznym oraz Świętokrzyskim Centrum Onkologii chcą szkolić młodych naukowców.
Jest pomysł, by zatrzymać studentów w naszym regionie.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kielecki Inkubator Technologiczny oraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii chcą stworzyć partnerski układ, aby szkolić młodych kieleckich naukowców. Ma to zatrzymać studentów w regionie.

Te trzy instytucje złożyły wspólny wniosek do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o dofinansowanie projektu. Jego głównym celem jest wyszukiwanie najzdolniejszych studentów kieleckiego Uniwersytetu, zwłaszcza kierunków technicznych i związanych z biotechnologią i kształcenie ich w sposób gruntowny.

- Chcemy, aby nasi absolwenci zostawali w Kielcach, a przekonać ich do tego można tylko przez inwestowanie w ich umiejętności, które później wykorzystają nasi pracodawcy - mówi Ryszard Biskup, rzecznik prasowy Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego imienia Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk w Inkubatorze Technologicznym, który na potrzeby rozwijającego się rynku przygotowywał będzie nowe kierunki związane z ochroną zdrowia i środowiska.

- Studenci, którzy będą mogli odbywać u nas praktyki otrzymają miesięcznie 3 tysiące złotych, a dodatkowo w ciągu roku akademickiego będą mili możliwość wyjazdów i szkoleń, na które przeznaczymy 30 tysięcy złotych - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Inkubatora Technologicznego. - W związku z tym, że do współpracy włączony jest Świętokrzyskie Centrum Onkologii zamierzamy szkolić tam także doktorantów, którzy zajmą się między innymi badaniami nad nowymi sposobami rozwiązań biotechnologicznych.

Projekt współpracy pomiędzy tymi trzema ośrodkami zainicjował w czerwcu prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, który przedstawił wówczas plan, na to w jaki sposób można rozwijać w Kielcach zaplecze naukowe. Budżet projektu "Gospodarka, Edukacja, Sukces", który ma się rozpocząć się w styczniu 2009 roku i ma potrwać do sierpnia 2011 roku, będzie wynosił prawie 5 milionów złotych ze strony trzech instytucji. Dofinansowanie ze środków Ministerstwa ma wynieść 4,8 miliona złotych.

- Na razie za wcześnie, aby prognozować nad losami projektu, to wydaje się, że ma ogromną szansę, aby zyskać akceptacje w ministerstwie - mówi Ryszard Biskup. - Przygotowaliśmy się naprawdę bardzo gruntownie i sadzę, że ministerstwo to doceni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie