Partyzant Radoszyce uległ w derbowym meczu województwa świętokrzyskiego Wiernej Małogoszcz 0:1 (WIDEO)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Jakub Stachura strzelił zwycięskiego gola dla Wiernej Małogoszcz w spotkaniu z Partyzantem Radoszyce. Sławomir Stachura
W pojedynków dwóch naszych zespołów z dolnej części tabeli piłkarskiej trzeciej ligi, górą okazała się Wierna, która po golu Jakuba Stachury w doliczonym czasie gry pokonała Partyzanta. To pierwsze zwycięstwo małogoskiego zespołu w tym sezonie.

Waldemar Szpiega, trener Partyzanta:

- Po raz kolejny straciliśmy bramkę pechowo. Patrząc na przebieg spotkania uważam, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem.

Partyzant Radoszyce - Wierna Małogoszcz 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Jakub Stachura 90+2 min.

Partyzant: Zieliński 5 - Miśtal 3 (56. Papros 2), Pyzia 5, Prus-Niewiadomski 4, Ubożak 4 - Szymkiewicz 5, Czarnecki 4 (85. Sęk nie klas.), Mograś 5, Gulas 2 (50. Opara 1) - Strzębski 4 (75. Snoch nie klas.), Nwachukwu 4.

Wierna: Wróblewski 6 - Krzeszowski 6, Kołodziejczyk 7, Kita 7, Supierz 6 - Smolarczyk 5, Jeziorski 7, B. Wijas 7, Papka 5 (70. Foksa 2) - H. Drej 5 (75. Stachura 3), Bała 5.

Kartki: żółte: Morgaś, Prus-Niewiadomski, Miśtal, Sęk (Partyzant); Foksa, Krzeszowski (Wierna). Sędziował: Rafał Pąchalski z Krakowa. Widzów: 150.

Już w 1 minucie goście byli bliscy objęcia prowadzenia. Po strzale z 16 metrów Bartłomieja Wijasa piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Gospodarze także mieli kilka okazji podbramkowych w tej części spotkania. W 15 minucie Bartłomiej Strzębski spudłował strzelając z 7 metrów. Dogodne sytuacje miał także Ifeanyi Nwachukwu, który uderzał w 20 i 25 minucie. Oba strzały były niecelne. Przed przerwą szansy na zdobycie bramki szukali goście. Jednak próby Bartłomieja Papki, Wijasa i Michała Jeziorskiego zakończyły się niepowodzeniem.

WALKA W ŚRODKU POLA

Po przerwie gra się wyrównała. Dużo walki toczyło się w środkowej części boiska. Gospodarze najlepsze okazje mieli po strzałach Damiana Czarnego w 58 i Dominika Szymkiewicza w 67 minucie. Jednak oba okazały się niecelne. Jedną z lepszych okazji na strzelenie gola goście mieli w 72 minucie. Michał Bała otrzymał prostopadłe podania, lecz nie zdołał oddać strzału, bo ubiegł go golkiper gospodarzy Marcin Zieliński wybijając futbolówkę.

Michał Borowski, trener Wiernej:

- Nasza gra nie była rewelacyjna, ponieważ na niezbyt dobrym boisku w Radoszycach ciężko było prowadzić piłkę. Jestem zadowolony z postawy zawodników, który do ostatniej minuty walczyli o zwycięstwo.

STRZELILI W KOŃCÓWCE

Długo kibice w Radoszycach musieli czekać na bramkę i to w dodatku nie swojej drużyny. W doliczonym czasie gry, po strzale z 16 metrów piłkę w bramce gospodarzy umieścił Jakub Stachura. Bramkarz Partyzanta nie miał możliwości obronienia tego strzału, ponieważ w trakcje lotu, piłka musnęła obrońcę Michała Prus-Niewiadomskiego, zmieniając tor lotu.