Partyzant Wodzisław wysoko wygrał ze Strzelcem Chroberz. Zespół z Ponidzia spadł do B klasy. Kibice odpalili race dymne. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
Partyzant Wodzisław wygrał 5:1 z Strzelcem Chroberz w zaległym meczu 19 kolejki A klasy grupy 2. Goście stracili szanse na utrzymanie w lidze i w przyszłym sezonie zagrają w B klasie.

Wysoka wygrana lidera z Wodzisławia. 4 gole Dominika Szewczyka

Partyzant Wodzisław - Strzelec Chroberz 5:1 (1:0)
Bramki: Dominik Szewczyk 14, 53, 65, 90, Damian Gala 71 - Mateusz Grabowski 80.

Do przerwy niewiele wskazywało na tak wysoki wynik - Partyzant wygrywał 1:0 po golu Dominika Szewczyka, ale grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Garczarczyka w 37 minucie. W drugiej połowie lider pokazał klasę i zdominował zespół Strzelca Chroberz a bohaterem został wspomniany już Szewczyk, który zdobył jeszcze 3 gole. Napastnik Partyzanta ma już na koncie 31 bramek w lidze i jest niekwestionowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Kibice gospodarzy pokazali wsparcie dla zespołu, który zapewnił już sobie awans do klasy okręgowej.

Mateusz Berowski

Gorzej wygląda sytuacja Strzelca Chroberz, który stracił jakiekolwiek matematyczne szanse na utrzymanie w drugiej grupie A klasy. Do zakończenia rozgrywek ligowych pozostał jeden mecz, a zespół z Ponidzia traci aż 6 punktów do 9 miejsca - ostatniego, dającego gwarancję utrzymania. Drużyna Pawła Bochniaka w kolejnym sezonie zagra w klasie B.