Partyzant zwyciężył i zostaje w rozgrywkach

Kamil Markiewicz
Grzegorz Samburski (drugi z prawej) strzelił gola dla Partyzanta Radoszyce w meczu z Unią Sędziszów. www.wierna.malogoszcz.eu
Zespoły z Końskich i Radoszyc w sobotę zakończyły zmagania w czwartej lidze.

W sobotę, rozegrana została ostatnia kolejka czwartej ligi w tym sezonie. Nasze zespoły po meczach były w odmiennych nastrojach.

Partyzant Radoszyce podejmował Unię Sędziszów. Aby utrzymać się w rozgrywkach radoszycki zespół musiał odnieść zwycięstwo. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a gra gospodarzy nie zachwycała. Lepiej zaprezentowali się oni w drugiej odsłonie pojedynku, co potwierdzili bramkową zdobyczą. W 61 minucie gola z rzutu karnego strzelił Jakub Jaśkiewicz. W 74 minucie bramkę zdobył Grzegorz Samburski, a w 86 minucie wynik na 3:0 dla Partyzanta podwyższył Karol Nieszporek. W 89 minucie honorowego gola dla gości strzelił Grzegorz Brożek. - W pierwszej połowie, oprócz samej końcówki, graliśmy bardzo słabo. Nie widać było u zawodników, że walczą o ligowe przetrwanie. W przerwie odbyliśmy męską rozmowę i po przerwie nasza gra wyglądała całkiem inaczej. Wszyscy walczyli o każdą piłkę, co szybko przełożyło się na korzystny wynik. Udało nam się wygrać i utrzymać się w lidze. Teraz musimy odpocząć - powiedział Jarosław Komisarski, trener Partyzanta.

Neptun poza podium
Neptun Końskie zagrał na wyjeździe z GKS Rudki. Ten pojedynek miał wysoką stawkę. Gospodarze musieli wygrać, aby liczyć się w walce o utrzymanie. Aby pozostali oni w czwartej lidze, poza ich zwycięstwem, porażki musiał doznać jeden z bezpośrednich rywali w zmaganiach o ligowy byt, czyli Partyzant Radoszyce, Naprzód Jędrzejów lub TS 1946 Nida Pińczów. Konecka ekipa wygrywając zapewniała sobie trzecie miejsce w rozgrywkach na koniec sezonu. Niestety Neptun zagrał słabo i ostatecznie przegrał 0:2. Bramki dla GKS zdobyli w 23 minucie Mariusz Jaros i 80 minucie Mateusz Kołodziejski. Zespół z Rudek mimo zwycięstwa spadł z czwartej ligi, ponieważ wszystkie drużyny zajmujące przed nim miejsce w tabeli wygrały swoje spotkania.

- Mieliśmy sytuację, z których mogliśmy zdobyć bramki. Gole mogli strzelić Piotr Gardynik, Michał Prus-Niewiadomski oraz Karol Armata. Niestety żadnej z nich nie udało nam się wykorzystać. Przed nami czas na odpoczynek, który jest wszystkim bardzo potrzebny - powiedział Waldemar Szpiega, trener Neptuna.

Zakończyli treningi
W tym tygodniu oba nasze zespoły zakończyły okres roztrenowania. Po raz ostatni spotkały się one w środę. Przygotowania do nowego sezonu obie drużyny wznowią w połowie lipca. W obu ekipach w letniej przerwie zajdą zmiany kadrowe. W najbliższych dniach okaże się, którzy zawodnicy nadal będą reprezentowali Neptuna i Partyzanta, a którzy odejdą. Oba klubu planują wzmocnienia przed rozpoczęciem rozgrywek.