Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pasażerom autobusów MPK nie odpowiada ubiór wożących ich mężczyzn

Elżbieta ZEMSTA [email protected]
Grzegorz Garb prezentuje służbowe umundurowanie kierowców MPK. Firmowa koszula i sweter z logo firmy. Tak powinni wyglądać wszyscy kierowcy autobusów.
Grzegorz Garb prezentuje służbowe umundurowanie kierowców MPK. Firmowa koszula i sweter z logo firmy. Tak powinni wyglądać wszyscy kierowcy autobusów. A. Piekarski
We wzorzystych sweterkach, w kraciastych koszulach lub w dresie - tak często prezentują się kierowcy autobusów. Ich niedbały strój nie odpowiada się pasażerom.

- Nie dosyć, że kierowcy palą w autobusach, to jeszcze ubierają się niedbale. Drelichowe spodnie i sweterek w romby to u nich podstawowy strój roboczy. Czy nie można by wprowadzić jednolitego umundurowania u kierowców MPK? - pytają czytelnicy.

MAJĄ ŁADNE SŁUŻBOWE

W opinii pasażerów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, kierowca autobusu miejskiego wyróżnia się głównie tym, że jest nieuprzejmy i fatalnie ubrany. Pasażerów, którzy wypowiadają się na forum internetowym www.echodnia.eu rażą niemodne swetry, koszule w kratę czy też byle jakie bluzy od dresów.

Aby oddać sprawiedliwość trzeba dodać, że cześć kierowców autobusów miejskich jeździ w służbowych strojach, na które składa się błękitna koszula i granatowy sweter z logo firmy. Okazuje się jednak, że na firmowy ubiór mogą liczyć tylko ci kierowcy, którzy mają podpisaną umowę o pracę na stałe.

- Zatrudniamy kierowców najpierw na okres próbny na trzy miesiące, jeżeli okaże się, że człowiek się sprawdza, to przedłużamy umowę na rok albo na dwa. Tym kierowcom, którzy nie mają umowy na stałe nie przysługują stroje służbowe - tłumaczy Marek Wołoch, prezes kieleckiego MPK.

UBIÓR TO PODSTAWA

Jednocześnie prezes tłumaczy, że podczas licznych szkoleń i rozmów z nowo przyjętymi kierowcami poruszana jest kwestia stroju. - Nasi pracownicy wiedzą, że ważne jest, aby w pracy wyglądać schludnie i zachowywać się kulturalnie. Wiadome jednak jest to, że niektórzy są bardzo odporni na nasze tłumaczenia - dodaje prezes Wołoch.

A co sami kierowcy myślą o swoich strojach?
- Na pewno lepiej jest pracować w ubraniu służbowym, bo kierowca w jakiś sposób się wyróżnia - mówi Grzegorz Grab, kierowca MPK. - Ale czy strój wpływa na jakość naszej pracy? Raczej nie. Bo przecież to, w jaki sposób zachowa się kierowca zależy od pasażerów i od samych pracowników firmy - dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie