Paula Gorycka przełajową mistrzynią Polski

/SAW/
Paula Gorycka została mistrzynią Polski w kolarskich przełajach.
Paula Gorycka została mistrzynią Polski w kolarskich przełajach. Fot. Sławomir Stachura
W Bieganowie pod Słubicami odbyły się 77. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Tytuł mistrzowski w kategorii kobiet wywalczyła Paula Gorycka z kieleckiej grupy 4F Racing Team.

Paula, specjalizująca się w kolarstwie górskim (reprezentowała Polskę w tej odmianie kolarstwa na igrzyskach olimpijskich w Londynie), tym razem świetnie poradziła sobie na przełajowej trasie. Wyprzedziła o 18 sekund Martynę Klekot (BDC Częstochowa) i o 26. Magdalenę Hałajczak (Corratec Team Poznań).

W kategorii mężczyzn tytuł obronił Marek Konwa (Superior Brentjens). Wyprzedził o 57 sekund Mariusza Gila (Kwadro-Stannach), a trzeci był Andrzej Kaiser (Corratec Team Poznań) - strata 2.41 min. Na szóstej pozycji uplasował się Wojciech Halejak z włoszczowskiej grupy Mexller - 5.15.