Paulina Rogowska tuż za podium na Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu

/SAW/
Paulina Rogowska
Paulina Rogowska archiwum prywatne
Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu, najlepiej spośród zawodników z naszego województwa spisała się Paulina Rogowska. Najbliżej medalu zawodniczka Salosu Cortile Kielce, była w konkurencji 200m st. dowolnym (2.08.20) zajmując 4. miejsce.

W "królewskiej konkurencji" 100m st. dowolnym (58.93) jako druga zawodniczka w historii kieleckiego pływania pokonała barierę 59 sekund plasując się na 5 pozycji. Szósta była na 400m st. dowolnym (4.36.45) oraz zwyciężyła w finale B 50m st. dowolnym (27.31).

Z dobrej strony zaprezentował się Bartłomiej Gibalski (Salos Cortile Kielce), który poprawił wszystkie rekordy życiowe zajmując wysokie miejsca: 3 w finale B na 400m st. zmiennym (4.43.96) i 100m st. zmiennym (1.01.14) oraz zwyciężył w finale B- 200m st. zmiennym (2.11.66).

Druga w finale B na 200m st. grzbietowym (2.27.35) była Maja Mazur (Salos Cortile Kielce).

Zawody odbyły się w Gorzowie Wlkp. na pływalni 25 metrowej.
W tym samym czasie w Opolu rywalizowali pływacy 17-18 letni. Mistrzostwa Polski do udanych może zaliczyć Piotr Bujak, który znacznie poprawił swoje dotychczasowe rekordy życiowe: 200m st. dowolnym (2.00.69); 400m st. dowolnym (4.09.79), a najlepiej Piotr spisał się na 1500m st. dowolnym (16.11.02) zajmując 11 miejsce.