Paweł Switek trzeci w Łodzi. To dobrze rokuje przed mistrzostwami Polski

/dor/
Paweł Switek zajął trzecie miejsce w biegu na 600 metrów na zawodach w Łodzi.
Paweł Switek zajął trzecie miejsce w biegu na 600 metrów na zawodach w Łodzi. Dorota Kułaga
Lekkoatleci Żaczka Połaniec mają za sobą pierwszy start w 2014 roku. Wzięli udział w mityngu, który odbył się w hali RKS w Łodzi. Najlepiej spisał się junior młodszy Paweł Switek.

Zajął trzecie miejsce w biegu na 600 metrów z czasem 1.23,94. Inny zawodnik Żaczka Połaniec Mateusz Gad wygrał finał B biegu na 60 metrów z rezultatem 7,23, a na 300 metrów uzyskał rezultat 38,27.

W Łodzi startowały dwie inne podopieczne trenera Sławomira Szydłowskiego. Paulina Witek dystans 600 metrów pokonała w czasie 1.51,03, a Gabriela Kazberuk w 1.58,04. Był to sprawdzian lekkoatletów Żaczka przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, które w ostatni weekend stycznia odbędą się w Spale. Z dużymi nadziejami na te zawody czeka Paweł Switek, który będzie rywalizował w biegu na 600 metrów.

- Jestem optymistą przed mistrzostwami Polski i całym sezonem. Jeśli Pawłowi będzie dopisywać zdrowie, będą go omijały kontuzje, to wyniki na pewno będą dobre - powiedział Sławomir Szydłowski, trener Żaczka Połaniec.

Dodajmy, że na Halowych Mistrzostwach Polski w Spale wystartuje też Mateusz Gad. Pobiegnie na 60 i 200 metrów w kategorii juniorów.