Pech Karoliny Kołeczek. Na igrzyskach w Singapurze odnowiła jej się kontuzja

/dor/
Po zejściu z drugiego płotka Karolina Kołeczek patrzy na oddalające się rywalki. Fot. Andrzej Mirek
Karolinie Kołeczek odnowił się uraz mięśnia dwugłowego uda i nie ukończyła biegu eliminacyjnego na 100 metrów przez płotki podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze.

Start nasza zawodniczka miała o godzinie 4 rano we wtorek polskiego czasu. -Niestety, stało się to, czego się obawiałem. Karolina nie była w stanie ukończyć tego biegu. Kontuzja, która odnowiła się dwa dni temu, nie pozwoliła jej normalnie wystartować i pokazać tego, na co ją stać. A szkoda, bo czuła się rewelacyjnie. Do finału wystarczyło pobiec poniżej 14 sekund, a ona w tym roku wolniej nie biegała! Poczekam na wyniki finału, ale sądzę - patrząc na rywalki, że uciekł nam medal. Trudno, trzeba i od tej strony sport poznać - powiedział nam Andrzej Mirek, trener Karoliny Kołeczek, który z kadrą Polski przebywa na igrzyskach w Singapurze.

Bieg eliminacyjny z udziałem Karoliny Kołeczek wygrała Amerykanka Trinity Wilson - 13,88, druga była Czeszka Jana Sotakowa - 13,98. Obydwie weszły do finału.