Pękła "setka". Wysokie zwycięstwo koszykarzy UMKS Kielce z Turem Bielsk Podlaski (zdjęcia)

/MAT/
Z piłką Jakub Dryjański.
Z piłką Jakub Dryjański. fot. Sławomir Stachura
Drugi raz w tym sezonie drugoligowi koszykarze UMKS Kielce przekroczyli magiczne 100 punktów. W sobotę nie dali najmniejszych szans Turowi Bielsk Podlaski.

UMKS Kielce - Tur Bielsk Podlaski 106:85 (29:21, 29:20, 31:25, 17:19)
UMKS:
Makuch 15 (1x3, 6 zbiórek, 7 asyst)), Fąfara 22 (3x3, 6 zbiórek, 5 asyst)), Osiakowski 6, Busz 14 (2x3), Dryjański 15 (6 zbiórek) - Bacik 4, Machowski 14 (2x3, 6 zbiórek), Lewandowski 12 (2x3), Miernik 2, Walczyk 2.

KONTROLA OD POCZĄTKU
Spotkanie od początku układało się po myśli zespołu Rafała Gila. Kielczanie rozpoczęli je od prowadzenia 7:0, za chwilę prowadzili już 10:2 i 13:4, ale prawdziwa dominacja UMKS zaczęła się od drugiej kwarty. Na cztery minuty przed przerwą i punktach Alexandra Machowskiego było już 49:33. Ostatecznie kielczanie do przerwy rzucili aż 58 punktów, najwięcej w tym sezonie. Byli przy tym bardzo skuteczni. W całym spotkaniu trafiali z gry z prawie 60 procentową skutecznością. - Czułem, że to może być ofensywny mecz, bo nasza skuteczność wraca do normy, a Tur jest drużyną ataku - przyznał trener kieleckiego zespołu, Rafał Gil.

PUNKTOWALI WSZYSCY
Gospodarze grali skutecznie, zespołowo i widowiskowo (wsady Jakuba Lewandowskiego i Piotra Osiakowskiego), pod koszem rywali świetnie rozumiał się duet Hubert Makuch - Jakub Dryjański, a solowymi akcjami w ofensywie popisywał się także kapitan, Łukasz Fąfara. Pierwsze cztery minuty trzeciej kwarty nasza drużyna wygrała aż 15:2 i już wtedy zanosiło się na prawdziwy pogrom. Ostatecznie przewaga UMKS wyniosła "tylko" 21 punktów, bo rywale bardzo często stawali na linii rzutów osobistych. W sumie wykonywali aż 32 takie rzuty, z czego 29 trafili.

W innych meczach: Pułaski Warka - SKK Siedlce 80:83, AZS AWF ggmedia.pl Kraków - Księżak Łowicz 72:81, AZS AGH Alstom Kraków - MKS Skierniewice 87:59, Wisła Kraków - Sokół Ostrów Mazowiecka 82:72, Rosa II Radom - KS Piaseczno 84:63