Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Perska elektrownia i termowizja w Inkubatorze Przedsiębiorstw

Kazimierz CUCH
Mariusz Skóra, prezes Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorstw prezentuje kamerę termowizyjną.
Mariusz Skóra, prezes Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorstw prezentuje kamerę termowizyjną. Kazimierz Cuch
Starachowicki Inkubator Przedsiębiorstw oszczędza i poszerza ofertę. Ostatnio zainstalowano tu elektrownię wiatrową typu perskiego i zakupiono kamerę termowizyjną.

Wiatrowa elektrownia wolnoobrotowa ma moc 2 MW, po przetworzeniu daje napięcie 230 V i służy do zasilania oświetlenia terenu. Obracając się z prędkością 65 obrotów na minutę nie wywołuje szkodliwych szumów. By oświetlenie było efektywne jest realizowane poprzez promienniki z diodami świecącymi LED. Taki promiennik o mocy 10 watów zastępuje dotychczasową lampę oświetleniową o mocy 250 watów.

Niebawem inkubator zainstaluje ogniwa fotowoltaiczne, które będą zasilały systemy alarmowe, monitoring i drzwi automatyczne w obiektach inkubatora.

KAMERA DO WYPOŻYCZENIA

Drugim ważnym nabytkiem jest kamera termowizyjna, służąca przede wszystkim do pomiaru i badania strat ciepła w budynkach mieszkalnych i obiektach przemysłowych. Jest jedyną w Starachowicach. Prezes Mariusz Skóra zamierza wykorzystać kamerę dla pomiarów strat ciepła w obiektach inkubatora i wypożyczać ją, za odpłatnością, innym firmom oraz osobom fizycznym.

Kamera ma system rejestracji, może być podłączona do komputera, gdzie można zgrać wyniki pomiarów. Działalność termowizyjna inkubatora ruszyła od 2 maja. Kamerę obsługuje przeszkolony elektryk, z uprawnieniami.

UNIJNE WSPARCIE

- Szukamy oszczędności i poszerzamy naszą ofertę. Kamera termowizyjna jest bardzo pomocnym urządzeniem, szczególnie przy badaniu efektów ocieplania domów. Można dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy ocieplającej. Wszystko robimy w interesie firm, które u nas rozpoczynają działalność gospodarczą i dla mieszkańców miasta. Taki jest cel statutowy naszej działalności. Z roku na rok przybywa firm, które działają na terenie naszego inkubatora - informuje Mariusz Skóra, prezes Starachowickiego Inkubatora Przedsiębiorstw.

Wszystko to publiczna firma kupiła za unijne pieniądze w ramach dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Inkubator jest obecnie nieco zapomnianą instytucją w Starachowicach, nadal wspomagającą lokalny biznes. Od 1994 roku, gdy powstał inkubator, przez starachowicką instytucję przy ul. Zgodnej przewinęło się kilkaset firm, zatrudniających od jednego do 24 pracowników, w kilkunastu branżach. Nominalny czas “pobytu" firmy w inkubatorze wynosi trzy lata, ale są odstępstwa. Potem firma przechodzi na swoje, poza inkubator. W okresie “inkubacji" instytucja zapewnia im lokal, usługi biurowe, usługi promocyjno- reklamowe, wypożycza sprzęt techniczny, środki transportu i sprząta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie