Pewna wygrana KSZO Odlewnia Ostrowiec z Uniwersytetem Radom

mir
Mirosław Rolak
Ostrowieccy Wojownicy zainkasowali komplet punktów, ale mecz wbrew oczekiwaniom był bardzo wyrównany i wygrana nie przyszła gospodarzom łatwo. Co więcej w pierwszej połowie to goście prezentowali się zdecydowanie lepiej i wygrali pierwszą odsłonę meczu.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Uniwersytet Radom 29:25 (12:15)
KSZO Odlewnia: Szewczyk, Piątkowski - Grabowski 7, Bulski 1, Falasa 4, Jeżyna, Kogutowicz, Jurasik 2, Bernacki, Kieloch 4, Sieniek, Chmielewski 4, Sobut 7.

Po wyrównanym początku meczu nieznaczną przewagę zaczęli uzyskiwać goście i po kwadransie gry prowadzili już różnicą trzech bramek (6:9). Na nic się zdały skuteczne interwencje ostrowieckich bramkarzy, bo przewaga gości ciągle rosła. W 23 minucie było już 8:13, ale na szczęście rzuty Grabowskiego i Sobuta pozwoliły zniwelować nieco stratę.

Tuż po przerwie zawodnicy KSZO zdobyli cztery bramki z rzędu i było 16:15. Goście jeszcze dwukrotnie doprowadzali do remisu (16:16, 17:17), ale gospodarze grali już bardzo uważnie w obronie i skutecznymi atakami stale powiększali przewagę. W 44 minucie było już 24:20 i tej przewagi, mimo ambitnych ataków do ostatnich minut meczu, goście już nie zdołali zniwelować.