Pewna wygrana KSZO w meczu z Przebojem (zdjęcia)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Piłkarze KSZO Ostrowiec pokonali wczoraj Przebój Wolbrom i pozostali na fotelu lidera. "Gorąco" było po spotkaniu - około stu kibiców weszło do budynku klubowego na spotkanie z Tadeuszem Dąbrowskim, stając murem za prezesem Markiem Cichoszem.

Wiesław Wojno, trener KSZO:

-Po porażce w Nowym Sączu, wiadomo w jakich okolicznościach, obawiałem się tego meczu. Przebój to młody, ambitny zespół, mądrze się bronił. Cieszy bramka, którą zdobyliśmy do przerwy, drugą połowę źle zaczęliśmy, zamiast pójść za ciosem i szukać drugiego gola, niepotrzebnie się cofnęliśmy. Po jakimś czasie otrząsnęliśmy się i podwyższyliśmy na 2:0. Dziękuję zawodnikom za to, że się zmobilizowali i wygrali ważny mecz.

Lider zagrał bez Łukasza Matuszczyka i Łukasza Szymoniaka, którzy pauzowali za kartki.

DWA GOLE I POPRZECZKA

W roli głównej w pierwszej połowie wystąpił Adam Cieśliński, były napastnik Legii Warszawa i Łódzkiego Klubu Sportowego. W 23 minucie z prawej strony dośrodkował Adrian Frańczak, a wspomniany Cieśliński popisał się ładnym strzałem głową i piłka wylądowała pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Marka Pączka. Napastnik KSZO dwie minuty później był bliski strzelenia drugiego gola, również głową - tym razem na drodze do szczęścia stanęła mu poprzeczka. Wynik spotkania ustalił w 76 minucie Adrian Frańczak (strzał z siedmiu metrów), a asystę zaliczył Krystian Kanarski.

ROZMOWY Z DĄBROWSKIM

W 80 minucie kilkuset kibiców KSZO opuściło swój sektor i zgromadziło się za trybuną VIP-ów, dając wyraz solidarności z prezesem Markiem Cichoszem. Po meczu przeszli oni do budynku klubowego, gdzie spotkali się z Tadeuszem Dąbrowskim, głównym udziałowcem KSZO. Rozmowy dotyczyły między innymi wczorajszego posiedzenia Rady Nadzorczej, na której - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - Dąbrowski chciał odwołać Cichosza. Do odwołania nie doszło.
-Nie chcę komentować tej sytuacji - stwierdził prezes Cichosz. -Na razie nic się nie zmieniło. Do kiedy będzie prezes? Dopóki nie odwoła go Rada Nadzorcza - powiedział Dąbrowski, któremu wyraźnie nie jest "po drodze" z Cichoszem. Kibice murem stanęli jednak za prezesem. -Razem trzeba usiąść do rozmów, to najlepsze rozwiązanie - stwierdził Stanisław Bobkiewicz, honorowy prezes KSZO, który uczestniczył w spotkaniu kibiców z Dąbrowskim.