Pewne i historyczne zwycięstwo koszykarzy AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce

Mateusz Kołodziej
W niedzielę pierwsze zwycięstwo odnieśli drugoligowi koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce. Akademicy pewnie pokonali w drugiej kolejce grupy B II ligi ekipę TBV Startu Lublin.

Zespół Stanisława Dudzika miał zdecydowaną przewagę pod tablicami (wygrał zbiórki aż 48:30), jego gracze zanotowali też rekordową liczbę przechwytów (23), kielczanie trafili też dziewięć rzutów za trzy punkty (w tym aż cztery razy grający dobry mecz Łukasz Pawlak). Akademicy prowadzenie w tym meczu stracili tylko na moment (w 9 minucie było 18:19). Przez resztę spotkania Politechnika wyraźnie prowadziła. Losy meczu były rozstrzygnięte już dziewięć minut przed końcem spotkania. Po trafieniu Kacpra Kaczmarczyka było 65:43 dla gospodarzy. Za tydzień Politechnika rozegra kolejny, trzeci mecz przed własną publicznością z rzędu. W sobotę, 8 października rywalem kielczan będą Żubry Białystok.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce - TBV Start Lublin 83:57, (21:19, 22:14, 17:10, 23:14)
AZS Politechnika: Jaworski 7 (1x3), Drogosz 9, Borowicki 15 (1x3), Pawlak 19 (4x3), Tarzanowski 5 - Kaczmarczyk 11 (1x3), Ziemski 11 (2x3), Białek 6, Żaba-Żabiński, Paluch, Pękalski, Burzawa.

W innych meczach: AZS UJK Kielce – KKS Pro Basket Kutno 107:62, Shmoolky Warszawa - Stal Stalowa Wola 84:69, Tur Bielsk Podlaski - KK Warszawa64:75, AZS UMCS Lublin - ŁKS Łódź 75:53, Sokół Ostrów Mazowiecka - Rosa Radom 65:62, Żubry Białystok - Księżak Łowicz 69:71

Tabela (kolejno: miejsce, nazwa drużyny, mecze, punkty, stosunek małych punktów zdobytych do straconych).

1.Syntex Księżak Łowicz 2 4 180:111
2.Sokół Ostrów Mazowiecka 2 4 153:101
3.AZS UMC Lublin 2 4 144:11
4. KK Warszawa 2 4 156:128
5. Shmoolky Warszawa 2 4 153:129
6. AZS UJK Kielce 2 3 165:131
7. Tur Bielsk Podlaski 2 3 140:118
8. Politechnika Św. 2 3 126:133