Pewnie wygrali bez...trenera. Juventa Starachowice - Dalin Myślenice 4:1

dor
Piłkarze Juventy Starachowice przerwali passę porażek w trzeciej lidze. Wczoraj pokonali Dalin Myślenice 4:1. Zwycięstwo to odnieśli bez trenera, ponieważ dzień wcześniej zwolniony został dotychczasowy szkoleniowiec Marek Mierzwa.

Dariusz Anduła, napastnik Juventy:

- W poprzednich meczach prześladował nas pech, teraz szczęście do nas wróciło. Zagraliśmy dobrze, skutecznie i najważniejsze, że przerwaliśmy serię porażek. Te punkty są dla nas bardzo ważne.

Umowa z Markiem Mierzwą została rozwiązana w sobotę. Zarząd podjął taką decyzję ze względu na niezadowalające wyniki drużyny. W niedzielnym meczu z Dalinem Myślenice Juventę miał poprowadzić Paweł Brzozowski, szkoleniowiec grup młodzieżowych w starachowickim klubie. Tak się jednak nie stało. Ostatecznie odpowiedzialni za przygotowanie do tego pojedynku byli dwaj piłkarze - środkowy obrońca Bartosz Gębura i napastnik Dariusz Anduła.

Juventa zagrała w tym spotkaniu bez trzech kontuzjowanych zawodników - Tomasza Wróblewskiego, Dawida Korony i Michała Janika. Zaczęła to spotkanie z mocnym postanowieniem przerwania serii porażek. I trzeba przyznać, że ten mecz ułożył się znakomicie dla gospodarzy. W 5 minucie po dośrodkowaniu Krystiana Płusy bramkę zdobył Dariusz Anduła. Później strzałami z dystansu Marcina Kościelnika starali się zaskoczyć Karol Kopeć i ponownie Anduła, ale bramkarz gości był na posterunku.

W 49 minucie przyjezdni wyrównali - Andrzej Biel do pustej bramki dobił odbitą od słupka piłkę. Strata gola nie załamała Juventy, która za wszelka cenę starała się odwrócić losy spotkania. I dopięła swego w 65 minucie. Rzut karny wywalczył Mirosław Kalista, a na bramkę zamienił go Łukasz Gruszczyński. Ten sam zawodnik w 71 minucie podwyższył na 3:1, tym razem po dośrodkowaniu Konrada Wójtowicza z rzutu wolnego. Przysłowiową kropkę nad "i" postawił w 76 minucie Karol Kopeć, a asystę zaliczył Dariusz Anduła. W najbliższych dniach powinna zapaść decyzja, kto zastąpi Marka Mierzwę na stanowisku trenera Juventy.

Juventa Starachowice - Dalin Myślenice 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Dariusz Anduła 5 min., 1:1 Andrzej Biel 49, 2:1 Łukasz Gruszczyński 65 z karnego, 3:1 Gruszczyński 71, 4:1 Karol Kopeć 76.

Juventa: Wesołowski 6 - Spadło 6, Gębura 7, Senderowski 6, Płusa 7 - Kopeć 7, Kwiecień 6, Gruszczyński 9, Wójtowicz 7 Ż, M. Kalista 8 Ż - Anduła 7.

Dalin: Kościelniak Ż - Pilch, Tokarz, Orłowski, Senderski - Cygal Ż - Marchiński, Wojtan, Bałucki - Biel, Nowak.

Zmiany: Juventa: 77' Stawiarski nie klas. za Kopcia, 79' Kiełbasa nie klas. za Kwietnia. Dalin: 79' Madej za Nowaka, 82' Kiełb za Cygala, 90' Kołodziejczyk za Bałuckiego.
Sędziował: Szymon Ubożak z Kielc. Widzów: 150.