Pewnie zwycięstwo koszykarzy UMKS Kielce w Rzeszowie

Krzysztof WILCZEK
Koszykarze UMKS Kielce zagrali bardzo dobrze w obronie, (na zdjęciu: Artur Busz powstrzymuje Jakuba Musijowskiego). fot. www.nowiny24.pl
Nawet 20 punktami w 36 minucie prowadzili drugoligowi koszykarze UMKS Kielce na trudnym terenie w Rzeszowie z mocną Politechniką. Skończyło się na siedmiopunktowym zwycięstwie i utrzymaniu fotela lidera.

AZS Politechnika Rzeszowska - UMKS Kielce 65:72 (22:19, 12:24, 12:18, 19:11)

UMKS: Bacik 2, Makuch 7 (1x3), Pyszniak 0, Wyka 13 (2x3), Fąfara 14 (1x3), Jaworski 0, Kij 0, Miernk 11, Lewandowski 8 (2x3), Wróbel 9, Busz 8, Kołacz 0.

Do Rzeszowa koszykarze UMKS Kielce pojechali wzmocnieni dwoma zawodnikami grającej w Tauron Basket Lidze Siarki Tarnobrzeg, Piotrem Pyszniakiem i Dariuszem Wyką. Obaj grają na co dzień w swoim klubie, ale na mocy przedsezonowego porozumienia między oboma klubami, na mecze kieleckiej drużyny mogą być wypożyczani na zasadzie "zielonej karty".

Po raz pierwszy w barwach UMKS Kielce zagrali w niedzielnym meczu. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza Dariusz Wyka, który miał kilka efektownych bloków, a po jednej z kontr wykonał efektowny wsad. Obaj zagrają również w najbliższym meczu ligowym w Kielcach z Turem Bielsk Podlaski.

W 36 minucie meczu w Rzeszowie koszykarze UMKS prowadził 20 punktami (68:48), ale w ostatnich minutach zmiennicy popełnili sporo błędów, a gospodarze przypomnieli sobie jak się trafia i zmniejszyli stratę do siedmiu punktów.

- To był najniższy wymiar kary dla gospodarzy, bo graliśmy naprawdę świetnie w obronie, skończyło się siedmioma, ale najważniejsze, że wygraliśmy - powiedział po meczu zadowolony Rafał Gil, trener UMKS Kielce.

13. Pułaski 7 7 444:542

W środę kielczanie zagrają w I rundzie Pucharu Polski z Siemaszką w Piekarach, początek meczu o 19.