PGNiG Superliga Kobiet. Suzuki Korona Handball Kielce - MKS FunFloor Perła Lublin 22:29

Damian Wiśniewski
W meczu pierwszej kolejki PGNiG Superligi kobiet Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali z MKS FunFloor Perła Lublin.

Suzuki Korona Handball Kielce - MKS Funfloor Perła Lublin 22:29 (7:12)
Suzuki Korona Handball: Hibner, Chodakowska, Chojnacka - Więckowska 5, Kowalczyk 4, Pastuszka 3, Grabarczyk 3, Rosińska 3, Kędzior 1, Pękala 1, Zimnicka 1, Gruszczyńska 1.
MKS FunFloor Perła: Gawlik, Wdowiak - Płomińska 7, Roszak 5, Więckowska 5, Gęga 4, Szynkaruk 2, Portasińska 2, Tatar 2, Achruk 1, Anastacio 1, Masna.
Kary: 10 minut - 14 minut.
Przebieg: 0:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:8, 5:8, 5:10, 6:10, 6:12, 7:12 - 7:13, 8:13, 8:14, 9:14, 9:15, 10:15, 11:17, 11:18, 12:18, 12:19, 13:18, 13:19, 14:19, 14:20, 15:20, 15:21, 16:22, 17:23, 18:23, 19:24, 20:25, 20:26 21:27, 21:28, 22:29.

Od początku tego spotkania zespół z Lublina zaznaczył swoją przewagę. Dobrze broniły dostępu do własnej bramki, o czym świadczy fakt, iż pierwszą bramkę kielczanki zdobyły dopiero w ósmej minucie rywalizacji, kiedy to rywalkę pokonała Marta Rosińska. Wtedy rywalki miały już na swoim koncie cztery trafienia.

W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała, ale na przerwę lublinianki i tak schodziły z przewagą pięciu goli. Najwięcej trafień zanotowała w tej części gry Oktawia Płomińska z zespołu lubelskiego.

W drugą połowę tego pojedynku kielczanki weszły dużo lepiej i nie pozwalały swoim rywalkom na to, by te jeszcze mocniej im odskoczyły i długo oglądaliśmy dość wyrównaną rywalizację. Obie drużyny były znacznie bardziej skuteczne w porównaniu z pierwszą częścią meczu.

Ostatecznie lublinianki powiększyły nieco swoją przewagę i wygrały mecz różnicą siedmiu punktów. Na najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Oktawia Płomińska z drużyny lubelskiej. W zespole z Kielc wyróżniona została Michalina Pastuszka.