Piaskowianka po wysokiej wygranej nowym liderem. Ciekawie w Ćmielowie i Ćmińsku. Grała okręgówka [27-28.08.2022]. Sprawdź wyniki i tabelę

PK
W weekend 27-28.08.2022 gra piłkarska klasa okręgowa.
W weekend 27-28.08.2022 gra piłkarska klasa okręgowa. Archiwum
W weekend 27-28.08.2022 grała piłkarska klasa okręgowa. Sprawdź wyniki i tabelę. Po wygranej nad Piastem Stopnica 6:0 nowym liderem została Piaskowianka Piaski, która po trzech kolejkach jest jedynym zespołem z kompletem punktów. Ciekawe były mecze w Ćmielowie i Ćmińsku.

Świt Ćmielów - Wicher Miedziana Góra 2:2 (1:1), Piotr Frańczak 28, Maciej Witek 80 z karnego - Jakub Czarnowski 35, Jakub Wójcik 59.

Ciekawy, stojący na dobrym poziomie i trzymający do ostatnich sekund w napięciu mecz. Świt w końcówce doprowadził do wyrównania, a od 83 minuty, kiedy Kacper Szymaniak z Wichara otrzymał czerwoną kartkę, grał z przewagą zawodnika, ale nie zdołał zdobyć zwycięskiej bramki.

Gród Ćmińsk - Unia Sędziszów 2:2 (0:0), Dawid Adach 79, Patryk Pietronik 85 - Tomasz Nartowski 56, Krystian Zaręba 80.

Piaskowianka Piaski - Piast Stopnica 6:0 (4:0), Siergiej Pilipczuk 3, 55, 77, Dawid Krzysztofik 14, Rafał Krzysztofik 31, Wiktor Stawecki 34.
Piaskowianka: Łyczek - Stawecki, Maludziński (70. Kośmider), Bujak, Gajos (46. Sobieraj) - Boszczyk, Lużyński (75. Wasik), D. Krzysztofik (66. Grad), Czuba - Pyłypczuk, R. Krzysztofik.

- Mecz się nam dobrze ułożył, bo szybko strzeliliśmy trzy bramki. Z tych sześciu, dwie z rzutów wolnych, pięknymi strzałami zdobył Siergiej Pyłypczuk. Ale najładniejszy był gol Wiktora Staweckiego. Graliśmy konsekwentnie, dużo piłką, mogliśmy strzelić więcej bramek - mówił trener gospodarzy, Mikołaj Pełka, szkoleniowiec Piaskowianki. W jego zespole zadebiutował 15-latek, Daniel Wasik, wychowanek Piaskowianki.

Arka Pawłów - Sparta Dwikozy 1:0 (1:0), Mirosław Kalista 17.

- Ostatnio słabo to wyglądało z mojej strony strzelecko, a dzisiaj się udało - mówił grający trener beniaminka, Mirosław Kalista. - Od początku wyszliśmy odważnie, z chęcią wygranej i z przebiegu całego spotkania na pewno zasłużyliśmy na komplet punktów. Dominowaliśmy i stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe, szkoda, że tylko jedna została wykorzystana - dodał.

Bucovia Bukowa - OKS Opatów 1:4 (1:3), Igor Ogonowski 22 - Patryk Wodnicki 23, 45, 71, Mikołaj Jasiński 26.
Bucovia: Łużniak - Siwek (63. Trybek), Stefanski, Król, Wilk - Bała (68. Jędrzejczyk), Krzysztofik, Niechciał, Stefańczyk, Ogonowski - Bąk.
OKS: Partyka - Cebula, Orłowski, Łata (46. Praga) Wodnicki (80. Czaja) - Ożdżyński, Łukawski, Jasiński, Żelaszczyk (75. Nowak) - Dziewięcki (81. Kadela), Dryka.

Polonia Białogon Kielce - Hetman Włoszczowa 0:2 (0:1), Sebastian Walasek 23, Tomasz Matuszewski 70.
Polonia: Gębski - Kudelski, Musiał, Niźnik, Chrabąszcz - Zapała, Bęben, Turlej, Kaczmarski - Grzegorczyk, Matysek.
Hetman: Dyras - Górski, Chuptyś, Cegieła, Małek M. (42. Wargacki) - Bąk, Wójcik (72. Toborek) , Palimąka (63. Majchrzak), Walasek, C. Matuszewski (85. Klapiński) - T. Matuszewski (79. Fryc).

Victoria 2015 Skalbmierz - Zenit Chmielnik 2:0 (0:0), Dominik Wojtusik 68, 75.
Wyrównany mecz, który mógłby skończyć się remisem, ale dwie sytuacje w drugiej połowie wykorzystał zawodnik gospodarzy, Dominik Wojtusik.

Naprzód Jędrzejów - Łysica Bodzentyn 3:1 (0:1), Łukasz Gądek 46, Arkadiusz Przeździk 52, 61 - Jakub Wojtachnio 15.
Naprzód: Majcherczyk – Piechota (80. Kośmider), Maciejewski, Olszewski, Dąbek – Gądek (80. Celary), Mika, Butenko (63. Styczeń), Adamski (63. Dobrzański), Pak – Przeździk (63. Równicki).

Od 9 minuty goście grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Kacper Dereń. Mimo to zdołali wyjść na prowadzenie. Była to pierwsza bramka stracona przez Naprzód w tym sezonie. W drugiej połowie dominowali już jędrzejowianie, którzy zdobyli trzy gole.

- Czerwona kartka chyba nas za bardzo uspokoiła. Graliśmy chaotycznie, mimo to jeszcze w pierwszej połowie stworzyliśmy dwie sytuacje do wyrównania. W drugiej połowie to już była inna gra, zdobywaliśmy gole po ładnych, zespołowych akcjach - mówił nam kierownik drużyny Naprzodu, Jerzy Putowski.

16. Piast Stopnica 3 0 1-13

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]