Pięć medali Daniela Macioła z Nosanu Kielce w bilardowych mistrzostwach Polski!

/SAW/
Osiem medali wywalczyli w sumie zawodnicy Nosanu Kielce w rozegranych w Kielcach Mistrzostwach Polski Juniorów w Bilard. Najlepszym bilardzistą imprezy został Daniel Macioł z Nosanu, który zdobył aż pięć krążków.

Daniel Macioł był klasą dla siebie. Zdobył aż pięć medali - dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy w rywalizacji indywidualnej oraz srebrny medal w drużynie.

Bardzo dobrze spisała się również Agata Sidło, która trzy razy stawała na podium indywidualnie (złoto i dwa srebra) i raz w drużynie.

Blisko medalu dwukrotnie był Dominik Wójcik (Nosan), który w ćwierćfinałach przegrał właśnie z Maciołem. Prowadzony przez trenera Marka Karlikowskiego zespół, uzupełniony o Maksymiliana Króla, bardzo dobrze spisał się w grach drużynowych, zdobywając srebrny medal. Nosan po raz czwarty z rzędu zwyciężył w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski.
- Nosan po raz kolejny potwierdził, że ma najlepszą młodzież w kraju. Impreza była bardzo udana, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom sportowy. To musi cieszyć - podkreślił z zadowoleniem Grzegorz Kędzierski, prezes Polskiego Związku Bilardowego.

Mistrzostwa zorganizował Polski Związek Bilardowy wspólnie z Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Bilardowym przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Patronat nad imprezą objęli marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Kielce oraz Starosta Powiatu Kieleckiego. W imprezie wzięło udział blisko 100 osób z ponad 30 klubów z całego kraju.

Medale bilardzistów Nosanu

Daniel Macioł. Odmiana 14/1 - złoty, 10 bil - złoty, 8 bil - srebrny, 9 bil - brązowy.
Agata Sidło. 9 bil - złoty, 8 - srebrny, 10 bil - srebrny

Drużyna w składzie: Daniel Macioł, Maksymilian Król, Dominik Wójcik, Agata Sidło - srebrny medal.