Pięć medali lekkoatletów na mistrzostwach w Pile

/dor/
Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój zdobył złoty medal w biegu na 100 metrów juniorów młodszych. Archiwum
Pięć medali zdobyli lekkoatleci z Kielecczyzny na Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się w Pile.

Najlepiej spisał się 17-letni Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój, który zdobył „złoto” w biegu juniorów młodszych na 100 metrów w czasie 10,83 sekundy, który jest nowym rekordem województwa świętokrzyskiego w tej kategorii wiekowej. Ponadto wychowanek trenera Zdzisława Perepiczko był drugi w biegu na 200 metrów - 21,98.

Srebrny medal wywalczyła także Kamila Justyńska z Wisły Junior Sandomierz w rywalizacji juniorek na 400 metrów przez płotki - 62,47. Poza tym Patrycja Banaś ze Słoneczka Busko-Zdrój była trzecia w biegu juniorek młodszych na 400 metrów - 56,95. Po „brąz” sięgnął także Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz na 2000 metrów z przeszkodami juniorów młodszych - 6.27,80.

- Nasza skromna ekipa wypadła dobrze. Zdobyliśmy pięć medali, było też kilka punktowanych miejsc - powiedział Zdzisław Perepiczko, trener Słoneczka.