Piekary za mocne. Piąta porażka Politechniki

/kw/
Podopieczni Stanisława Dudzika (w środku) przegrali piąty mecz w drugiej fazie rozgrywek III ligi. fot. Sławomir Stachura
Koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej przegrali piąty mecz w drugiej rundzie rozgrywek trzeciej ligi koszykarzy. W niedzielę podopieczni Stanisława Dudzika przegrali w Piekarach z Siemaszką 61:70.

Siemaszka Piekary - AZS Politechnika Świętokrzyska 70:61 (14:11, 16:7, 26:16, 14:27)

AZS Politechnika: Kowalski 7, Cymbalak 2, Jastrząb 19, Sikora 10, Strzałka 6, Paluch 0, Borowicki 11, Osuch 4, Głębicki 2.

Niską przegraną koszykarze AZS Politechniki zawdzięczają wysoko wygranej czwartej kwarcie, choć wynik mógł być jeszcze niższy, ponieważ na kilkadziesiąt sekund przed końcem podopieczni Stanisława Dudzika przegrywali tylko pięcioma punktami. Wcześniej jednak kielczanie wyraźnie przegrali trzy kwarty, a pomiędzy 8, a 17 minutą nie zdobyli punktu i pewnym momencie przegrywali różnicą nawet 20 punktów.

- W dalszym ciągu zdarzają nam się przestoje w grze, gramy dobrze, wynik jest na remisie, a nagle przez kilka minut nie potrafimy zdobyć punktów - tłumaczy Stanisław Dudzik. - Może wynika to z braku doświadczenia - zastanawia się trener Politechniki.

W niedzielę kielczanie grają ostatni mecz drugiej fazy sezonu. A w następny weekend zostanie rozegrany finałowy turniej z udziałem wszystkich drużyn, którego gospodarzem będzie zwycięzca najlepsza drużyna po drugiej fazie sezonu.

W innym meczu grupy walczącej o awans do II ligi: AZS AGH Kraków - Cracovia 100:76.