Piękna seria trwa! Kmita Zabierzów - Orlicz Suchedniów 0:3

Robert KACZMAREK
Orlicz Suchedniów ani myśli "zluzować" kolejnym rywalom. W sobotę wypunktował w Zabierzowie Kmitę 3:0!

Jerzy Wójcik, trener Orlicza:

- Kmita był najsilniejszym przeciwnikiem, z jakim przyszło mierzyć się naszej drużynie w ostatnich czterech meczach. Wyszedł nastawiony na walkę, my znów wykazaliśmy boiskową mądrość.

Dotąd to zabierzowski zespół nazywano “Rycerzami Wiosny", ale Orlicz - gdyby pominąć dwa pierwsze przegrane spotkania w tej rundzie - już sobie na to miano zasłużył. Pewnych siebie rywali już w 11 minucie skarcił Damian Gil, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Napastnik Orlicza strzelił cztery gole w ostatnich dwóch pojedynkach. Po pół godzinie gry akcję z lewego skrzydła skutecznie wykończył Damian Rożej i suchedniowianie prowadzili 2:0.

Po przerwie mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale Mariuszowi Jarosowi brakowało tym razem precyzji, gdyż trzykrotnie był na czystych pozycjach strzeleckich. Wyręczył go kwadrans przed końcem Szymon Gryz. Akcję zapoczątkowali Sebastian Hajduk i Łukasz Ubożak, a głową wpakował piłkę do siatki właśnie Gryz. Cztery zwycięstwa, 14 zdobytych bramek, ani jednej straconej - oto bilans Orlicza z ostatnich dwóch tygodni!