Piękny patriotyczny Bieg Pamięci Młodych Bohaterów Kryptonim Szare Szeregi odbył się w Kielcach. Startowałeś? Szukaj się na zdjęciach

Dorota Kułaga
od 16 lat
Na Stadionie Leśnym w Kielcach w niedzielę odbyła się trzecia edycja Biegu Pamięci Młodych Bohaterów Kryptonim Szare Szeregi. Wzięło w nim udział około 180 osób. Bieg na dystansie 9139 metrów wygrał Michał Bąk z miejscowości Chełmce w gminie Strawczyn.

Biegiem oddali hołd bohaterom. Trzecia edycja Biegu Pamięci Młodych Bohaterów

W trakcie tego wydarzenia zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach - 1939 metrów - to był bieg pokoleniowy, dystans nawiązywał do roku rozpoczęcia działalności Szarych Szeregów oraz bieg główny na 9390 metrów. Był także spacer z kijkami, czyli Nordic Walking.

Zobacz zdjęcia z biegu

-Bieg główny w świetnym stylu wygrał Michał Bąk. O minutę poprawił rekord trasy. Była ciekawa rywalizacja, bardzo cieszy też wysoka frekwencja, ponieważ zapisało się prawie 200 osób. Na wszystkich czekały nagrody, Ciekawostką jest to, że najmłodsza uczestniczka miała 4 lata, a najstarszy uczestnik 80 lat i trzeba przyznać, że w dobrej kondycji pokonał dłuższy dystans

- mówiła Wioleta Jończyk, koordynatorka tego biegu w Kielcach.

Wyniki Biegu Pamięci Młodych Bohaterów w Kielcach

Michał Bąk wygrał bieg na 9390 metrów, drugi był Tomasz Iwan (Wola Jachowa), a trzeci Hubert Zawierucha (Bieliny). Wśród kobiet triumfowała Klaudia Szmigiel (Węgrzynów).

Projekt Kryptonim Szare Szeregi - Bieg Pamięci Młodych Bohaterów organizowany jest jednocześnie w 6 miastach w Polsce. - Organizatorzy chcą przypomnieć i przybliżyć dzieciom i dorosłym heroiczne poświęcenie „Młodych Bohaterów”. W roku 2023 organizowana była trzecia edycja. Poprzez wydarzenie sportowe organizatorzy pragną upamiętnić postaci i wydarzenia, które miały istotne znaczenie dla polskiej tożsamości. Pamięć o tych, którzy mieli odwagę, by pokazać swoją niezłomność. Młodzi Bohaterowie – harcerze Szarych Szeregów wykazali się wyjątkowo patriotyczną postawą, za którą wielokrotnie zapłacili najwyższą cenę