Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piękny polonez na studniówce I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego w Kielcach. Po tradycyjnym "chodzonym" cha-cha i walc

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
od 7 lat
Pięknie zaprezentowali się uczniowie I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego imienia Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach. W sobotę, 10 lutego maturzyści mieli swoją wymarzoną studniówkę w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury. Prócz klasycznego, ale misternie wykonanego poloneza, zobaczyliśmy także "chodzonego" w stylu sarmackim, a następnie pokaz walca angielskiego i cha-chy. Zobaczcie zdjęcia.

Studniówka 2024 I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego imienia Janiny Kossakowskiej-Dębickiej w Kielcach

Zanim doszło do pokazów tańca, głos zabrała dyrektor szkoły, doktor Małgorzata Jóźwiak, która przekazała uczniom najlepsze życzenia i przypomniała, że do matury zostało dokładnie 83 dni. Cytując wiersz Wisławy Szymborskiej mówiła:

"Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. I choćbyśmy byli uczniami najlepszymi w szkole świata, nie będziemy repetować żadnej zimy ani lata. Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w nocy. Uśmiech­nię­ci, współ­o­bję­ci, spró­bu­je­my szu­kać zgo­dy, choć róż­ni­my się od sie­bie jak dwie kro­ple czy­stej wody." Życzę wam, aby dzisiejsza noc, zgodnie ze słowami noblistki była jedyna i niepowtarzalna. Abyście byli najlepszymi uczniami w szkole świata. Oby dzisiejsza noc była pełna uśmiechów, zgody i głębokich spojrzeń w oczy. Zapomnijcie na chwilę o egzaminie maturalnym, a odliczanie do niego zaczniemy dopiero po feriach.

Tak wyglądała piękna studniówka:

Po słowach dyrektor Małgorzaty Jóźwiak, podziękowali maturzyści oraz rodzice. Podkreślano, że to liceum niezwykle rozszerza uczniowskie horyzonty. Kolejnym miłym akcentem było wybranie najsympatyczniejszego lub najsympatyczniejszej maturzystki. Zwyciężczynią okazała się być Hanna Bednarska, którą uhonorowano pluszowym misiem. - To nie tylko najsympatyczniejsza maturzystka, ale również bardzo zdolna dziewczyna - mówił profesor Marek Jóźwiak, współprowadzący szkołę. - Wciąż jestem pod wielkim wrażeniem jej pracy o emancypacji kobiet w Polsce.

Polonez, a nawet dwa, cha-cha i walc angielski na studniówce I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego w Kielcach

Pierwszym pokazem tańca był polonez, wprost z ekranizacji "Pana Tadeusza". Młodsi uczniowie w sarmackich strojach kroczyli dumnie po parkiecie, chłopcy zarzucali futrzastymi czapami, a dziewczyny - długimi warkoczami.

Następnie zobaczyliśmy romantycznego walca angielskiego, by w końcu nadszedł gwóźdź programu - polonez maturzystów. Trenowali oni przed tym wyjątkowym wieczorem miesiącami, by wszystko wyszło perfekcyjnie. Trud opłacił się, bo zachwycili! Czasy się zmieniają, styl i moda także, ale nasz tradycyjny staropolski "chodzony" nie nudzi się nigdy!

Po polonezie przyszedł czas na cha-chę. Wszystkie pokazy tańca miały być prezentem dla maturzystów od ich młodszych kolegów. Młodzież pokazała klasę i umiejętności godne zawodowców. To nie przypadek, bo w szkole działa klasa o profilu artystycznym, więc ruch sceniczny i aktorstwo są dla niej czymś naturalnym.

Zobaczcie pokaz tańca w galerii:

Zobacz także zdjęcia z zabawy:

Miss i Mister Studniówki 2024

Uwaga! Nasi reporterzy odwiedzą każdą studniówkę. Na echodnia.eu zamieścimy z nich relacje, zdjęcia i filmy. Wybierzemy też kandydatki i kandydatów do tytułów Miss i Mistera Studniówki.

Czytaj więcej o wyborach Miss i Mistera Studniówki 2024:

Wybierzemy Miss i Mistera Studniówki 2024 w Świętokrzyskiem! Na zwycięzców czekają cenne nagrody

Tak wyglądała pierwsza część studniówki:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie