Burza przerwała mecz, 7 goli Unii Sędziszów, dwie wygrane beniaminków. Pierwsza kolejka sezonu 2022/23 w okręgówce

PK, Hubert Pawlik
W Ćmińsku Gród przegrał 2:3 z Piaskowianką Piaski.
W Ćmińsku Gród przegrał 2:3 z Piaskowianką Piaski. Mikołaj Opatowski
W weekend odbyła się pierwsza kolejka sezonu 2022/23 w piłkarskiej klasie okręgowej. Pierwszym liderem została Unia Sędziszów, która rozgromiła Bucovię Bukowa. Burza przerwała mecz Świtu Ćmielów z Hetmanem Włoszczowa. Dwa zwycięstwa odniosły beniaminki - Victoria 2015 Skalbmierz wygrała z OKS Opatów 2:0, a Arka Pawłów aż 5:0 z Piastem Stopnica. W ostatniej chwili zwycięstwo uciekło trzeciemu beniaminkowi, Polonii Białogon Kielce.

Victoria 2015 Skalbmierz - OKS Opatów 2:0 (1:0), Karol Macias 44, Mateusz Pobiega 77.
Udany start beniaminka, który pokonał grającą jeszcze dwa sezony temu w czwartej lidze ekipę z Opatowa. Goście nie mogli sobie poradzić z dobrze ustawioną defensywą gospodarzy.

Gród Ćmińsk - Piaskowianka Piaski 2:3 (0:0), Kamil Frączyk 64, Łukasz Boleń 84 - Rafał Krzysztofik 47 z karnego, 75, Karol Boszczyk 72.

- Mecz był prawie cały czas pod naszą kontrolą, poza końcówką, kiedy Gród po naszym błędzie zdobył gola na 3:2 i zrobiło się nerwowo. Od początku dyktowaliśmy nasze warunki, graliśmy składnie, zespołowo, fajnie to wyglądało. Stworzyliśmy dużo okazji podbramkowych, a ozdobą meczu była piękna bramka Karola Boszczyka z wolnego - mówił trener Piaskowianki, Mikołaj Pełka.

Polonia Białogon Kielce - Sparta Dwikozy 1:1 (1:0), Patryk Zapała 3 - Adrian Chorab 90+1 z karnego.
Polonia: Gębski - Kudelski, Niźnik, Musiał, Chrabąszcz (85. Kobryn) - Kaczmarski, Grzegorczyk, Turlej (75. Maniara), Zapała (85. Bednarczuk) - Grzegorski, Matysek (75. Iwan).

Duży niedosyt mogą czuć piłkarze Polonii Białogon po debiutanckim meczu w świętokrzyskiej klasie okręgowej. Zespół prowadzony przez Piotra Kasperka tylko zremisował domowy mecz ze Spartą Dwikozy 1:1.

Spotkanie odbywało się pod dyktando Polonii. Szybko strzelona bramka przez Patryka Zapałę dała spokój. Kolejne sytuacje napędzały drużynę z Białogonu, aby jeszcze przed przerwą podwyższyć rezultat. Ta sztuka się jednak nie udała i do szatni Polonia schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie ponownie festiwal niewykorzystanych sytuacji ze strony gospodarzy. Bramkarz Sparty Dwikozy miał pełne ręce roboty, a i tak przy kilku strzałach ratowało go obramowanie bramki.

Najgorsze dla drużyny z Białogonu wydarzyło się jednak w 91 minucie, kiedy po faulu bramkarza Polonii sędzia odgwizdał rzut karny. Do „jedenastki” podszedł zawodnik Sparty, Adrian Chorab i zamienił ją na bramkę.

- Jak się nie da meczu wygrać, to trzeba go zremisować. Mieliśmy tyle sytuacji, że powinniśmy to zakończyć 2-3 do zera i ta sytuacja z kontrowersyjnym rzutem karnym nie świadczyłaby o niczym. Byłby to wtedy tylko jeden gol dla rywala, który na naszym tle prezentował się gorzej. Ale tak to jest, jak się nie wykorzystuje sytuacji to one mogą się gdzieś zemścić. I tak też się stało. Szkoda, bo zasłużyliśmy na zwycięstwo. Liga jest jednak długa. My jesteśmy „świeżakami”, dlatego liczę, że z każdym meczem będziemy bardziej odpowiedzialni i do takich sytuacji jak przy rzucie karnym nie będziemy doprowadzać - powiedział trener Polonii, Piotr Kasperek.

Arka Pawłów - Piast Stopnica 5:0 (1:0), Mirosław Kalista 4, Filip Anduła 47, 68, 70, Radosław Dawidowicz 63.
Arka: Dziułka - K. Orczyk (55. R. Orczyk), Drożdżał, Czerkaszyn, Grudziecki - Anduła (85. Latała), Białczak, Dawidowicz (80. Zapała), Jankowicz (70. Kupisz), Wikło (70. Wojton) - Kalista.

Historyczny, pierwszy mecz Arki w okręgówce przyniósł miejscowym kibicom dużo radości. Pierwszy jej wybuch nastąpił już w 4 minucie, kiedy bramkarza gości pokonał grający trener Arki, Mirosław Kalista. W drugiej połowie hat-trickiem popisał się Filip Anduła.

- Cieszymy się z trzech punktów i udanej inauguracji, ale twardo stąpamy po ziemi bo to ciężka liga. Mogliśmy wygrać znacznie wyżej, Piast też miał dobra okazje, ale dobrze w naszej bramce spisywał się Dominik Dziułka - powiedział nam Mirosław Kalista.

Zenit Chmielnik - Łysica Bodzentyn 2:0 (2:0), Jacek Kempkiewicz 38, Szymon Wesołowski 42.

Naprzód Jędrzejów - Wicher Miedziana Góra 0:0.
Naprzód: Majcherczyk - Piechota, Gądek, Olszewski, Celary (83. Dąbek) - Styczeń (72. Równicki), Butenko, Mika, Adamski (72. Matuszewski), Dobrzański (61. Pak) - Przeździk.

- Nie było goli, ale było trochę emocji. Obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji, między innymi u nas w poprzeczkę trafił Kamil Adamski, a Wicher miał doskonałą okazję, ale nasz obrońca Bartosz Celary dwukrotnie wybijał piłkę zmierzającą do bramki - mówił kierownik drużyny Naprzodu, Jerzy Putowski.

Świt Ćmielów - Hetman Włoszczowa 2:1 (1:0), Dawid Czuba 19, Adrian Żyła 84 - Igor Górski 47.
W 30 minucie mecz, rozgrywany na stadionie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, został na kilkanaście minut przerwany z powodu burzy.

Unia Sędziszów - Bucovia Bukowa 7:2 (3:1), Krystian Zaręba 4, 56, 72, 78, Karol Jawor 17, Tomasz Nartowski 41, Kacper Żebrowski 63 - Paweł Bąk 32 z karnego, Igor Ogonowski 89.

Gospodarze wykorzystali słabą postawę rywala w obronie, zdobyli aż siedem bramek i zostali pierwszym liderem klasy okręgowej. Skutecznością błysnął zdobywca czterech goli, Krystian Zaręba.

16. Bucovia Bukowa 1 0 2-7

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]