Pierwsza liga nie dla Wisły Sandomierz

PK
Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz przegrali dwumecz z AZS AWF Biała Podlaska.
Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz przegrali dwumecz z AZS AWF Biała Podlaska. fot. Paweł Kotwica
Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz nie zagrają w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. W rewanżowym meczu barażowym, sandomierzanie przegrali przed własną publicznością z AZS AWF Biała Podlaska 24:28 (13:14). Pierwszy mecz również wygrali "akademicy" 32:28, którzy o miejsce w pierwszej lidze zagrają z AZS AWF Warszawa.

Wisła Sandomierz - AZS AWF Biała Podlaska 24:28 (13:14)

Wisła: Stolarski, Skowron - Ogrodnik 6, Karbownik 5, Dusak 5, Kutek 4, Sadecki 2, Cupisz 1, Pawelczyk 1, Białkowski.

Sandomierscy kibice liczyli na odrobienie czterobramkowej straty z pierwszego meczu. Jednak w rewanżu "wiślacy" tylko dwa razy wychodzili na dwubramkowe prowadzenie - w 19 minucie było 11:9, a w 39 - 18:16. Mogli wygrywać wyżej, ale, podobnie jak w pierwszym spotkaniu barażowym, szwankowała skuteczność. Znów na przeszkodzie stanął sandomierzanom 40-letni były mistrz Polski w barwach Iskry Kielce, bramkarz Przemysław Paczkowski. Między 40 a 50 minutą "Pako" dał się pokonać tylko dwa razy i "akademicy" objęli prowadzenie, którego już nie oddali.

AZS AWF awansował do drugiej i ostatniej fazy baraży. Tu nastąpiła zmiana - początkowo rywalem zwycięzcy barażu pomiędzy drugoligowcami miał być MTS Chrzanów, ale ostatecznie zadecydowano, że będzie nim AZS AWF Warszawa.