Pierwsza wygrana KSS Kielce nad Piotrcovią, ale za to jaka!

PK
Marta Rosińska we wtorkowych sparingach w Piotrkowie zdobyła w sumie 8 bramek.
Marta Rosińska we wtorkowych sparingach w Piotrkowie zdobyła w sumie 8 bramek. Kamil Markiewicz
Pierwsze zwycięstwo kieleckich piłkarek ręcznych w czwartym sparingu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Drużyna trenera Zdzisława Wąsa we wtorek w Piotrkowie zagrała dwa razy, pierwszy pojedynek nieznacznie przegrała (27:30), w drugim wręcz zdemolowała gospodynie (32:21).

Kilka dni temu w Nowinach kielecki zespół przegrał jedną bramką i zremisował z drużyną świetnie znanego w Kielcach Roberta Nowakowskiego. We wtorek w Piotrkowie odbyły się kolejne dwa sparingi obu zespołów. Pierwszy był bardzo wyrównany, choć bardzo długo prowadziło KSS, momentami różnicą trzech trafień. Aż do 49 minuty, kiedy Piotrcovia przegrywała 23:25, a potem nasz zespół dał sobie rzucić sześć bramek z rzędu, co było skutkiem kilku niewykorzystanych kontr i czystych sytuacji z sześciu metrów. W całym meczu zespół z Kielc zmarnował aż cztery rzuty karne.

W popołudniowym rewanżu przewaga zespołu gości była zaskakująco wyraźna, mimo że trener Zdzisław Wąs dał więcej pograć zmienniczkom, między innymi Izabeli Woźniak, która w pierwszej połowie trafiła pięć razy na pięć prób. Skuteczna była również Kamila Skrzyniarz (7 goli). W 29 minucie KSS po trafieniu Marzeny Paszowskiej wygrywał 17:10, a w końcówce spotkania (55 min) już 31:19. - To był najlepszy w naszym wykonaniu spośród wszystkich dotychczas rozegranych sparingów, straciliśmy najmniej bramek, w czym największa zasługa Iwony Muszioł w bramce i bardzo dobrze funkcjonującej obrony - mówił kierownik drużyny KSS, Marcin Janiszewski.

W piątek i sobotę piąta drużyna PGNiG Superligi w poprzednim sezonie zagra w Chorzowie w Pucharze Śląska. KSS zmierzy się tam z czeskim Sokolem Ostrawa, AZS AWF Wrocław, SPR Olkusz i Ruchem Chorzów.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KSS Kielce 30:27 (13:14) i 21:32 (12:18)
KSS: Kawka, Muszioł - Paszowska 1, 5, Agova 7 (3), 4, Rosińska 6 (1), 2, Kot 1, 2, Skrzyniarz 3 (1), 7, Lalewicz 3, 1, Nowak 1, 2 (2), Pokrzywka 1, 0, Młynarczyk 2, 3, Woźniak 0, 5 (1), Cieślik -, 1.