Pierwsza wygrana piłkarzy ręcznych Buskowianki Busko Zdrój. I to nad Wisłą Sandomierz

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, HLB Buskowianka Busko-Zdrój wygrała z Wisłą Sandomierz.

HLB Buskowianka Busko-Zdrój – Wisła Sandomierz 28:19 (13:10)

Buskowianka: Grabowski, Kowalski – Grzyb 2, Witowski 2, Suchy 1, Szustak 7 (2), Żarnowski 7, Kopeć 1, Kutek 4, Bąk, Paździor 1, Jagielski 1, D. Kubisztal 1, Czaja, Mizdra 1.

Wisła: Skowron, Pęgielski – Solon 4, Kabata 1, Białkowski 3, Rusin 2 (1), Teterycz 2, Szklarski, M. Kubisztal, Dusak 2 (1), Cupisz 5.

Pierwsza wygrana Buskowianki w rozgrywkach została odniesiona nad wiceliderem grupy B, w dodatku w imponującym stylu. O wygranej gospodarzy zadecydował okres gry tuż po przerwie, kiedy zdobyli pięć bramek z rzędu i wygrywali 18:10. Spotkanie lepiej zaczęła Wisła, która w 10 minucie wygrywała 5:2. Podopieczni trenera Kamila Zawady odpowiedzieli serią pięciu bramek i przejęli kontrolę nad meczem.

Zespół z Buska wzmocnił się doświadczonym Dariuszem Kubisztalem, którego brat Mariusz gra w Wiśle.