Pierwsza wygrana UMKS Kielce

kw
Krzysztof Dziura był najskuteczniejszym koszykarzem UMKS w Jaworznie. Rzucił 17 punktów. fot. Sławomir Stachura
Do sobotniego meczu podopieczni trenera Rafała Gila przegrali trzy wyjazdowe mecze. Złą passę przerwali na parkiecie przedostatniego w tabeli zespołu z Jaworzna. Najskuteczniejszy w ekipie gości był po raz kolejny w sezonie Krzysztof Dziura.

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- W pierwszej połowie mieliśmy 12 strat, z tego większość była głupia, potem ustabilizowaliśmy swoją grę, wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca.

MKCiS Termo-Rex Jaworzno - UMKS Kielce 70:76 (22:19, 5:26, 18:18, 25:13)

UMKS: Bacik 1, Jaworski 0, Dziura 17 (4x3), Hill 0, Tokarski 11 (1x3), Miernik 16 (3x3), Rzońca 5, Lewandowski 7 (1x3), Busz 9 (1x3), Kołacz 10.

ŹLE ZACZĘLI

Sobotnie spotkanie nie rozpoczęło się po myśli koszykarzy UMKS, w pierwszych dwóch minutach, zanotowali 4 straty (12 w pierwszej połowie). Drugą kwartę podopieczni Rafała Gila wygrali wysoko i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Bardzo dobrze kielczanie rzucali za trzy punkty, trafili 10 z 21 rzutów. Prym wiódł w tym Krzysztof Dziura, który trafił 4 "trójki", a w całym meczu zdobył 17 punktów, najwięcej ze wszystkich zawodników UMKS.

DEBIUT HILLA

W Jaworznie w barwach UMKS Kielce zadebiutował Kanadyjczyk z polskim paszportem, Shawn Hill, który spędził na boisku nieco ponad 3 minuty oddając w tym czasie jeden niecelny rzut za trzy punkty.

- Shawn miał dwie dobre akcje w ataku, ale popełnił też kilka błędów w obronie - powiedział po meczu Rafał Gil.

W meczu nie wystąpił Grzegorz Kij, który na środowym treningu mocno nadciągnął mięsień dwugłowy uda, ale po badaniach okazało się, że, mimo, że zrobił się krwiak, zawodnik UMKS powinien wrócić do gry w najbliższym czasie.