PIERWSZAKI 2019| Wybraliśmy najsympatyczniejsze pierwszaki w powiecie ostrowieckim

Natalia Turek
Natalia Turek
Już po raz 17 zaprezentowaliśmy klasy pierwsze z powiatu ostrowieckiego. To zwieńczenie ważnej akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” organizowanej przez Echo Dnia przy pomocy prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, burmistrza Kunowa Lecha Łodeja, burmistrza Ćmielowa, Joanny Suski, wójtów: gminy Waśniów, Krzysztofa Gajewskiego oraz Jerzego Murzyna, wójta gminy Bodzechów a także policji, straży pożarnej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, marszałka województwa i wojewody. Na dzieciaki czeka mnóstwo niespodzianek, a wśród nich główna nagroda w powiecie - wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie!

KLIKNIJ i zobacz wyniki głosowania:

POWIAT OSTROWIECKI

____________________

„Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” to akcja edukacyjna skierowana do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Głównym celem całego przedsięwzięcia jest przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.

W ramach akcji odwiedzaliśmy uczniów klas pierwszych razem ze specjalnie powołaną ekipą specjalistów, aby w atrakcyjny sposób, poprzez konkursy i zabawę wyjaśnić dzieciom zasady zdrowia i higieny oraz bezpiecznego zachowania się w szkole czy miejscu zamieszkania. Przez dwa miesiące Jeż Edek i Koziołek Matołek wraz z naszą ekipą odwiedzali domy kultury, szkoły i galerie handlowe. Łącznie zorganizowaliśmy 19 spotkań na które zaprosiliśmy ponad 500 szkół z terenu całego województwa.

**

ZOBACZ CO O AKCJI MÓWIĄ NASI PARTNERZY

**

SPECJALNY DODATEK Z ECHEM DNIA

Zwieńczeniem akcji jest prezentacja wszystkich pierwszaków i plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę pierwszą w województwie oraz każdym powiecie. Podczas każdego ze zorganizowanych przez nas spotkań robiliśmy zdjęcia każdej klasie. Wszystkie fotografie znalazły się w specjalnym dodatku który ukazał się wraz z Echem Dnia.

WAŻNE INFORMACJE I TERMINY

► Głosowanie w akcji "Pierwszaki 2019" rozpoczęło się w czwartek, 5 grudnia i zakończy się w poniedziałek, 30 grudnia o godzinie 22
► Wszystkie zdjęcia zaprezentujemy w papierowym wydaniu Echa Dnia oraz na naszym portalu w czwartek, 5 grudnia
► Najsympatyczniejszych pierwszaków wybierzemy w województwie oraz w Kielcach i każdym z powiatów
► Nagrodzimy trzy najlepsze klasy we wszystkich powiatach, w Kielcach i powiecie kieleckim dodatkowo nagrodzimy także klasy z miejsc 4 i 5
► Oprócz nagród w każdym powiecie przygotowaliśmy wyjątkowe nagrody dla najlepszej klasy w województwie

ATRAKCYJNE NAGRODY W POWIATACH

NAGRODY DLA I MIEJSCA W POWIECIE

Klasa z pierwszego miejsca weźmie udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie z mnóstwem atrakcji. Na dzieci czeka między innymi wyprawa do krainy baśni - „Bajkowy Świat”. Wezmą także udział w warsztatach „Wybuchowa Nauka”. W trakcie godzinnych warsztatów wykonają fascynujące doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu i innych materiałów. Sprawiają, że bita śmietana zamienia się w lody śmietankowe, zapałka mocniej świeci, a za pomocą banana można wbić gwoździa w deseczkę. Na dzieci czeka także Kraina Soria Moria, opowieść oparta na fińskim systemie edukacji, nawiązuje do skandynawskich tradycji bajarskich, łącząc świat baśni, legend i podań krajów Północy (Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia, Islandia, ew. Estonia) z najnowocześniejszą technologią ekspozycyjną. Uczniowie zostaną zaproszeni do udziału w kilkustanowiskowej grze – historii o dramatycznej narracji. Dodatkowo każde dziecko z klasy, która zajmie pierwsze miejsce w każdym powiecie lub Kielcach otrzyma książeczkę edukacyjną od Partnera naszej akcji - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

NAGRODY DLA II MIEJSCA W POWIECIE

Klasa z drugiego miejsca otrzyma zaproszenie do Alei Miniatur Sabat Krajno z przewodnikiem. Dodatkowo klasa zostanie zaproszona na seans w kinie 6D.Dodatkowo każde dziecko z klasy, która zajmie drugie miejsce w każdym powiecie lub Kielcach otrzyma szelki odblaskowe od Partnera naszej akcji - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.

NAGRODY DLA III MIEJSCA W POWIECIE

Klasa, która zajmie trzecie miejsce w powiecie otrzyma wycieczkę do Galerii Korona w Kielcach. Na dzieci będzie czekał seans w Multikinie, będą mogły także wyszaleć się podczas zabawy w Bawialni Czary-Mary. Otrzymają jednogodzinne wejście. Dodatkowo każde dziecko z klasy, która zajmie trzecie miejsce w każdym powiecie lub Kielcach otrzyma opaski odblaskowe od Partnera naszej akcji - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Zobacz co o akcji mówią:

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Przywiązujemy ogromną wagę do bezpieczeństwa naszych mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych. Gmina Ostrowiec chętnie bierze udział w corocznej akcji „Pierwszaki”, która uczy dzieci jak dbać o swoje bezpieczeństwo zarówno w domu, szkole, jak i na ulicy – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. - Ale to nie wszystko, w naszych szkołach uczniowie często spotykają się z przedstawicielami służb ratunkowych, uczą się udzielania pierwszej pomocy. Wiedzą doskonale, co zrobić w sytuacji zagrożenia. W 2019 roku mieliśmy przyjemność sfinansować zakup mobilnego miasteczka ruchu drogowego, w którym razem z policją maluchy uczą się, poprzez zabawę, zasad poruszania się po ulicach.

Joanna Suska, Burmistrz Ćmielowa

Bezpieczeństwo uczniów jest dla nas najwyższym priorytetem. Gmina Ćmielów rokrocznie wyposaża wszystkich przedszkolaków i pierwszoklasistów szkół podstawowych w opaski odblaskowe. Do szkół dowozimy nie tylko tych uczniów, których musimy, ale tych, którzy tego potrzebują. W szkołach organizowane są spotkania promujące zasady bezpieczeństwa - z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej oraz okolicznościowe akcje. Dbamy też o zdrowy styl życia. Uczniowie szkół uczestniczą w różnorodnych programach np. „Zdrowo jem, więcej wiem”, „Nie pal przy mnie, proszę” (koordynowanym przez Powiatową Stację Sanitarna – Epidemiologiczną w Ostrowcu Św.). Brali udział w festiwalu piosenki o zdrowiu „Zdrowe Nutki 2019”, w którym uczniowie klasy III SP Nr 1 w Ćmielowie uzyskali I miejsce w powiecie i wyróżnienie w etapie wojewódzkim.”

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie powstało Miasteczko Ruchu Drogowego. Wielu uczniów dojeżdża do szkoły rowerem, dlatego tak ważne dla ich bezpieczeństwa jest popularyzowanie pozytywnych zachowań zgodnych z przepisami ruchu drogowego. Szkoły na terenie gminy mogą poszczycić się własnymi stołówkami szkolnymi, które serwują uczniom posiłki ze zdrowych i sprawdzonych artykułów spożywczych propagując w ten sposób wśród dzieci nawyki zdrowego odżywiania.

Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów

Szeroko rozumiana tematyka bezpieczeństwa i zdrowia dzieci leży głęboko na sercu władzom samorządowym Gminy Bodzechów. Chętnie włączamy się we wszelkie akcje promujące bezpieczeństwo, uczące już od najwcześniejszych lat właściwych zasad i zachowań w różnych sytuacjach.Za pośrednictwem szkół i przedszkoli we współpracy ze służbami Policji, Straży Pożarnej ,służb medyczno-ratowniczych organizujemy wiele konkursów i pokazów pokazujących sposoby zachowań w sytuacjach zagrożenia życia i mienia. Uważamy, że koordynowana od wielu lat przez „Echo Dnia” akcja pod nazwą „Pierwszaki –zdrowo i bezpiecznie do szkoły” ma niezwykle znaczenie i ogromny wpływ na popularyzację wiedzy na temat bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszej Gminy i dlatego chętnie od lat chętnie przystępujemy do tej akcji kierując pierwszoklasistów gminnych szkół.

Krzysztof Gajewski, wójt gminy Waśniów

DZIAŁANIA POJMOWANE W KLASACH I DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWEGO ŻYWIENIA
1. Prowadzenie rozmów z uczniami na temat zasad bezpiecznego poruszania się po szkole
2. Pogadanki z dziećmi na temat zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, poznawanie rodzajów znaków drogowych, prowadzone również przez policjantów, zarówno KPP w Ostrowcu Św. jak i Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
3. Zajęcia z wychowawcą „Moja droga do szkoły- zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych
3. „ wina telewizora” zajęcia poświęcone bezpiecznemu i rozsądnemu korzystaniu z telewizji i komputera
4. Udział w akcji „ Pierwszaki 2019/2020”. Przekazanie dzieciom najważniejszych informacji o bezpieczeństwie, promowanie zdrowego i higienicznego stylu życia
5. Pogadanka z uczniami „Zdrowo się odżywiamy”
6.Pogadanka z uczniami „Jemy zdrowo i kolorowo”

Informacji o akcji udziela Katarzyna Pakuła tel. 691 770 003 (pon-pt godz 9.00-16.00), e-mail: katarzyna.pakula@polskapress.pl
REGULAMIN AKCJI

Złoto najdroższe od dekady

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3