Pierwsze derby powiatu buskiego dla Piasta Stopnica

Adam Ligiecki
Runda jesienna ligi okręgowej zbliża się do końca. Wydarzeniem weekendu były pierwsze derby powiatu: Piast Stopnica - Wisła Nowy Korczyn.

Pierwsze derby powiatu dla Piasta, ale Wisła zostawiła po sobie dobre wrażenie. Gorzej było w Święto Niepodległości. Obie nasze drużyny wysoko przegrały

Sobotni mecz był bardzo interesujący. Kibice oglądali zaciętą walkę o każdą piłkę, było dużo sytuacji podbramkowych.

Wynik 3:0 dla Piasta nie oddaje tego, co działo na boisku. Wisła w pierwszej połowie nie ustępowała gospodarzom, długimi okresami nawet prowadziła grę. Przy stanie 0:1 grający trener korczynian Wiesław Francuz nie wykorzystał znakomitej okazji na wyrównanie, a później beniaminek zupełnie się rozsypał.

Prezes strzela

Po drugiej bramce z „wiślaków” uszło powietrze, po trzeciej - wyraźnie spasowali. Trzy gole dla Piasta padły po stałych fragmentach gry, a zdobyli je: grający prezes Andrzej Segda, Rafał Jabłoński i Adrian Jankoski. Stopniczanie pokazali na boisku, że mają bardziej dojrzały, ograny zespół; to w lidze procentuje.

Z kolei Wisła wciąż uczy się grania w okręgówce, bolączką beniaminka jest też krótka ławka. Bramkostrzelny napastnik Paweł Zieliński był w Stopnicy, ale oglądał mecz z trybun. Nazajutrz wrócił do Belgii, gdzie przebywa od prawie roku.

Wysokie porażki

W środę została rozegrana 14. kolejka ligi okręgowej. Niestety, obie nasze drużyny poniosły wysokie porażki. Wisła doznała prawdziwej klęski, przegrywając u siebie aż 1:8 (!) ze słabo spisującą się w tym sezonie Spartą Dwikozy.

To rzadko spotykany wynik i dziwny mecz. Do przerwy korczynianie remisowali 1:1, by w drugiej połowie dać sobie strzelić aż siedem bramek (w tym cztery w ostatnim kwadransie). Były czerwone kartki, a Wisła kończyła to spotkanie osłabiona. Honorowego gola zdobył Michał Ofiara.

Piast zmierzył się na wyjeździe z jednym z kandydatów do awansu do czwartej ligi - GKS Nowiny. Wystąpił w osłabionym składzie, bez stanowiących o obliczu zespołu braci Rafała i Arkadiusza Charygów, których wyeliminowały kontuzje. Stopniczanie przegrali 1:4, zaś o wyniku zadecydowały także dwa poważne błędy w obronie. Inna rzecz, że w tym sezonie słabiej spisują się w meczach na obcych boiskach, natomiast punkty zdobywają głównie w domu.

Ostatnia kolejka

W ten weekend liga okręgowa rozegra ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Piast Stopnica, który zajmuje piąte miejsce w tabeli, zmierzy się u siebie w niedzielę, o godzinie 12, z beniaminkiem - Grodem Ćmińsk. Wisłę Nowy Korczyn czeka trudny wyjazd do sąsiada w tabeli - Wichra Miedziana Góra. Czy nasi piłkarze zdołają się pozbierać po wpadce ze Spartą i odrobią stracone punkty, przekonamy się w niedzielę.