Pierwsze zwycięstwo najbliższego rywala Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów

/PK/
Swoje pierwsze punkty w bieżącej edycji Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, zdobyło w niedzielę francuskie Chambery Savoie HB, które w najbliższą sobotę będzie rywalem Vive Targi Kielce.

Sabaudczycy pokonali u siebie duńskie Bjerringbro-Silkeborg 29:26 (14:12). Chambery prowadziło w tym meczu od pierwszych minut do ostatniej syreny, ale jego przewaga znacznie się wahała - od jednej bramki (26 minuta 12:11) do siedmiu (24:17 47 minuta). Potem Duńczycy kilka razy zmniejszali straty do dwóch goli, ale gospodarze utrzymali przewagę.

Mecz Vive Targi Kielce - Chambery Savoie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17 w Hali Legionów.

Wyniki grupy C: Gorenje Velenje - Metalurg Skopje 23:19 (10:10), Vive Targi Kielce - Newa Sankt Petersburg 30:29 (20:14), Chambery Savoie Handball - Bjerringbro-Silkeborg 29:26 (14:12).

1. VIVE TARGI 8 16 240-192
2. Gorenje 8 12 230-194
3. Metalurg 8 10 207-183
4. Bjerringbro 8 6 214-223
5. Chambery 8 2 201-239
6. Newa 8 2 192-253