Pierwsze zwycięstwo UMKS Kielce. Rozgromili młodzież ze Stalowej Woli (zdjęcia)

Krzysztof WILCZEK, [email protected]
Koszykarze UMKS Kielce (z prawej Błażej Jurczyk) pewnie pokonali OSSM PZKosz Stalowa Wola. fot. Sławomir Stachura
Inauguracja sezonu przed własną publiczności wypadła udanie. Koszykarze UMKS Kielce rozgromili OSSM PZKosz Stalowa Wola 108:74.

Grzegorz Kij, trener UMKS:

- W dalszym ciągu zawodzą nas strzelcy, co mnie bardzo niepokoi, ponieważ mają czyste pozycje, a nie potrafią zdobyć punktów. Mamy treningi rzutowe i wychodzi to bardzo dobrze, ale nie potrafimy tego przełożyć na mecz.

UMKS Kielce - OSSM PZKosz Stalowa Wola 108:74 (29:26; 25:11; 31:12; 23:25).
Punkty dla UMKS: Makuch 25 (2x3), Pilecki 4, Miernik 16, Fąfara 10, Rak 10 (2x3), Bacik 3, Jurczyk 9 (1x3), Dziura 12, Łata 11, Rzońca 8.

Miał być łatwy mecz i gładki wynik z młodzieżą ze Stalowej Woli. Wynik jest okazały, ale kielczanie momentami na za dużo pozwalali rywalom na boisku. Wynik pierwszej i czwartej kwarty oddaje przebieg meczu, kielczanie dobre momenty przeplatali bardzo słabymi.

- Wydawało się w szatni, że chłopcy są zmotywowani, ale na boisku naliczyłem poważnie zmotywowanych tylko dwóch - powiedział Grzegorz Kij, trener UMKS. Skuteczna gra w obronie w drugiej i trzeciej kwarcie pozwoliły kielczanom "odjechać" rywalom, a garstce kibiców na spokojnie oglądanie meczu.

W drużynie OSSM zagrało dwóch byłych zawodników UMKS: Sebastian Smerdzyński i Jakub Lewandowski, który grając dwie kwarty rzucił 20 punktów. - Szkoda, że u nas na treningach aż tak dobrze się nie prezentował - mówił trener Kij.

- Najważniejsze, że wygraliśmy, ale tak nie mogą wyglądać nasze następne mecze - dodał trener kielczan.

Kielczan już w środę czeka bardziej wymagający rywal - Termo-Rex Jaworzno.

Wyniki: UMKS Kielce - OSSM PZKosz Stalowa Wola 108:74, Pogoń Ruda Śląska - Termo-Rex Jaworzno 81:68, Cracovia Kraków - AZS Politechnika Radomska 83:50, Limblach Limanowa - Unia Tarnów 66:69, Rosasport Radom - Wisła Kraków 81:51, Politechnika Częstochowa - Staco Niepołomice 76:67, Komtek Bytom - Mickiewicz Katowice 82:72.