Pierwszy punkt Opatowa. Wyniki kolejki ligi okręgowej (zdjęcia, video)

Mirosław ROLAK, [email protected]
Jandar Bodzechów zremisował na swoim boisku z Sokołem Rykoszyn. Na zdjęciu Marcin Dynarek (z piłką) obok obrońca Sokoła, Łukasz Szamański. Fot. Mirosław Rolak
Wicher Miedziana Góra wygrał w Morawicy. Osiem bramek w Samborcu.

OKS Opatów sprawił sporą niespodziankę remisując z Unią w Sędziszowie. Jest to pierwszy punkt ekipy trenera Grzegorza Klepacza w tym sezonie. W "podkieleckich derbach", lider Wicher Miedziana Góra ograł Moravię Morawica.

Aż osiem bramek obejrzeli kibice w Samborcu, gdzie miejscowy LZS pokonał Zenit Chmielnik. Siedem bramek padło w Bielinach, w przegranym przez Nidziankę meczu z Koprzywianką Koprzywnica. Aż cztery mecze tej kolejki wygrali goście, w dwóch był remis, a w dwóch górą byli gospodarze.

Moravia Morawica - Wicher Miedziana Góra 0:1 (0:0), S. Koza 60.

Moravia: P. Kubicki - B. Młynarczyk, A. Strójwąs, Rożkiewicz, Dziewięcki (70. Zawadzki), Chałan, Chłąd (70. Koncewicz), K. Klubicki, P. Strójwąs, M. Chlebowski, Jakubczyk.

Wicher: Gąsiorowski - Foks, Micigolski, Wałek, Kobczyk, Czyż (83. Spyra), Tkacz, Wrona, Mikołajczyk (60. Łukasiewicz), Piotrowicz, S. Koza (80. Skrobot).

Mecz na szczycie mógł się podobać, bo obydwie drużyny zagrały ofensywnie. Jedyna bramka padła w 60 minucie kiedy składną akcję celnym strzałem z 20 metrów zakończył Koza. Ten sam zawodnik mógł się wpisać wcześniej na listę strzelców, ale w 52 minucie zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

Klimontowianka Klimontów - Sparta Dwikozy 1:2 (0:1) , Koczot 66 - M. Lebida 16, Czerwiński 88.

Klimontowianka: Cena - Farian, Krawczyk, Gawryś, Sudy, Borycki, Chwała (60. D. Ferens), Kodyra, Madejski, Koczot Siudak (80. M. Ferens).

Sparta: Tworek - B. Lebida, Bidas, Krasoń, Drożdżal, Giedzion (54. Zajder), Mazur, Boleń, M. Lebida (72. Kozieja), Hołody (77. Łukaszek), Czerwiński (89. Knobelsdorf).

- Zagraliśmy dobry mecz i zasłużyliśmy co najmniej na remis. Chcę podziękować moim zawodnikom, bo zostawili na boisku dużo "zdrowia i serca" - powiedział trener Klimontowianki, Tomasz Szmuc.

W 16 minucie bramkę dla gości zdobył Maciej Lebida po strzale w długi róg bramki z linii pola karnego. W końcówce pierwszej połowy ładnie strzelił głową Madejski, ale dobrze interweniował Tworek. W 66 minucie Madejski ograł dwóch obrońców Sparty, jego strzał został zablokowany, ale dobitka Koczota znalazła drogę do bramki. Potem gospodarze mieli jeszcze parę okazji - między innymi Ferens strzelał z 16 metrów tuż przy słupku, a z rzutu wolnego Kodyra, ale dwukrotnie świetnie interweniował Tworek. W 88 minucie po przechwycie piłki w środku pola, Boleń dograł prostopadłą piłkę do Czerwińskiego, a ten strzelił decydującą bramkę tego meczu.

Jandar Bodzechów - Sokół Rykoszyn 0:0.
Jandar: Kruzel - K. Wacker, Rutkowski, Boguś, Cieślik, Dynarek, Aras (65. Kostrzewa), Gruszka, Gromek, Zięba, Ćwik.

Sokół: Bałacki - Śladkowski, Szymański, Michalski, Sidło, Domagała, M. Wijas, Kleszcz, Stańczyk, Szymkiewicz, S. Wijas.

Mecz rozegrano na grząskim boisku i w tych warunkach piłkarzom trudno było przeprowadzać finezyjne akcje. Mimo to kibice nie mogli narzekać na poziom meczu, bo obydwie drużyny grały szybko i ambitnie. Więcej "klarownych sytuacji" mieli gospodarze, ale nie potrafili pokonać bramkarza Sokoła. Remis w konfrontacji dwóch beniaminków nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Po meczu doszło do przepychanek pomiędzy kilkunastoosobową grupą kibiców Sokoła a ochroną.

GKS Rudki - Victoria Skalbmierz 2:0 (2:0), Wójcik 17, Piekarz 32.

Rudki: Rak - Dawidowicz, Kępa, Ł. Kowalski, Wiącek (88. Gawlik), Graczak (65. Borowiec), Wojciechowski, Brzozowski, Kosmala, Wójcik (85. Łebek), Piekarz (75. Wiącek).

Unia Sędziszów - OKS Opatów 1:1 (1:1), Samburski 4 -Czaja 8.

Unia: Witek - Kita (60. Cielebała), Żebrowski, Krupa, Zasada (75. Bratek), Chuptyś, Surówka, Zapalski, Łoboda (68. Brożek), Szota, Hamburski.

Opatów: Mazurek - Curyło, Domurad, Zięba, Krusiński, P. Wasik (75. Nowacki), Rusak, Nawrocki, Głowicki (89. Partyka). Cebula (77. Dzietko), Czaja (80. Wasilewski)

Gospodarze szybko zdobyli bramkę, kiedy po dokładnym podaniu Chuptysia ładnie strzelił z 10 metrów Hamburski. Chwilę później było już 1:1, po tym jak Czaja sprytnie wykorzystał nieporozumienie w defensywie Unii. - Zagraliśmy słaby mecz, a goście potrafili mądrze i rozsądnie się bronić - powiedział Zbigniew Krupa, trener Unii.

Astra Piekoszów - Zryw Łopuszno 0:1 (0:0), Wojtasiński 78 z karnego.

Astra: Trela - Plech, Koza, Karbownik, Banaś, Saltarski (65. D. Marek), Gębski, Jaroszenko, Mularczyk (70. Szymoniak), K. Marek, Zychalski.

Goście przeważali, ale nie mieli klarownych sytuacji. O wyniku meczu zadecydował rzut karny, problematyczny zdaniem gospodarzy. Od 65 minuty gospodarze grali w osłabieniu bo czerwoną kartkę otrzymał Karbownik.

Nidzianka Bieliny - Koprzywianka Koprzywnica 2:5 (1:4) , Bąk 17, 78 - Ozdoba 15, 30, 41, Zwolski 26, Kruczek 80.

Nidzianka: P. Pustułka - M. Pindral, Gajda (46. Chlewicki), Gałka, Góźdź, Adamczyk, Kraj, Barucha, Bąk (46. Brzeziński), T. Pustuła, Olejarczyk (46. Sito).

Koprzywianka: Grdeń - Chmielowiec, Siwecki, Ryński, K. Pyszczek, Krakowiak, Mrozik (85. Oszczudłowski), Kiliański (80. Brzyszcz), Kruczek, Ozdoba (75. S. Pyszczek), Zwolski.

- Rozegraliśmy słabszy mecz, ale najważniejsze że wygraliśmy. Cieszę się że zademonstrowaliśmy niezłą skuteczność, która ostatnio szwankowała - powiedział Łukasz Pyszczek, trener Koprzywianki.

LZS Samborzec - Zenit Chmielnik 5:3 (1:0), Haliniak 35, 70, Gawroński 60, Paruch 73, Stefański 75 - Rogala 53, Zadorski 74, Waluś 89.

Samborzec: Cielecki - Stefański, Trześniewski (80. Grądziel), Biało, Szymański, Gawroński (60. Mrzygłód), Haliniak, Kulczycki (55. M. Olech), Zych, Paruch, Lamch (46. Surowiec).

Zenit: Wcisło (46. Chudziak) - Ślusarski (46. Zadorski), Waluś, Pietryka (80. Gwarek), Gmyr, Ogórek (55. Jagodziński), Bracisiewicz, Radwański, Rogala, Osman, Kołdras.