Pięściarz KSZO Ostrowiec Dawid Brzeziński ze złotym medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Michał Kolera
Dawid Brzeziński z KSZO Ostrowiec wywalczył tytuł mistrza Polski w wadze 80 kg podczas rozgrywanej w Ostrowcu XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sumie reprezentanci województwa świętokrzyskiego wywalczyli sześć medali: trzy złote, srebrny i dwa brązowe.

W rozgrywanym w ostrowieckiej hali turnieju pięściarskim uczestniczyło w sumie 52 zawodniczek i 104 zawodników. Reprezentanci województwa świętokrzyskiego zdobyli w sumie sześć medali – trzy złote, srebrny i dwa brązowe. Na najwyższym stopniu podium stawały dziewczęta: Natalia Kaniewska z KSZO Ostrowiec i Maja Świercz z RASHH Kielce oraz Dawid Brzeziński z KSZO. Srebro przypadło Kindze Wiśniewskiej z SKB Skarżysko, a brązowe medal wywalczyli Kacper Tokarz ze Skalnika Wiśniówka i Wiktor Orynek z SKB Skarżysko. Pozostali młodzi pięściarze z naszego województwa odpadli w ćwierćfinałach.

W walce półfinałowej Natalia Kaniewska walcząca w kategorii wagowej 52 kg pokonała Julię Bykowską z SKB Spartakus Szczecin przez rsc w drugiej rundzie, w finale, uczennica Publicznego Gimnazjum w Szewnie zmierzyła się z Natalia Graś z Sporty Walki Gostyń. Podopieczna trenerów Eugeniusza Ciocha i Wojciecha Surowca wygrała jednogłośnie na punkty. Maja Świercz (kategoria wagowa 80 kg) z RUSHH Kielce w półfinale wygrała z Zyodą Karimovą (BKS Skopion Szczecin), przez rsc w pierwszej rundzie, a w finale walczyła z Julia Laks z Pomorzanina Toruń i też zakończyła zwycięsko walkę już w pierwszej rundzie. King Wiśniewska z SKB Skarżysko (kategoria wagowa 66), w walc półfinałowej wygrała jednogłośnie na punkty z Wiktorią Kaźmierczak (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski), a w finale uległa Dagmarze Kaliszan z KS Szamotuły 2:3.

W niedziele na ostrowieckim ringu w walkach finałowych wystąpił jeden reprezentant naszego województwa - Dawid Brzeziński (kategoria wagowa 80 kg), który w półfinale pokonał Krystiana Krajewskiego z PTB Tiger Tarnów. W finale pięściarz KSZO będzie walczył z Damianem Jaroszewskim z Zawiszy Bydgoszcz i po nieco chaotycznym, ale przez cały czas kontrolowanym przez zawodnika gospodarzy zwyciężył jednogłośnie na punkty. Kacper Tokasz (waga 60 kg) w półfinale przegrała z Ilją Baderem z KKB Kraków, a Wiktor Orynek (waga 57 kg) przegrał w półfinale z Jakubem Sulęckim z Legionowa.